Svchost.exe'de üç tane kullanıcı adı bulunması virüs mü?

Makaleler
13
Ben her yaz geldiğinde kasadaki parçaları söküp temizleyip format atıp tekrar kullanırım. Ancak bu sene bakımını yaptıktan sonra svchost.exe'nin karşısında kullanıcı adıyla üç tane svshost.exe vardı. Virüsten şüphelendim ve KTS ile taradım ancak bir tehdit yoktu. Ben de tekrar format attım. Önce ilk Windows sürümü yüklendi daha sonra svchost.exe olan yerleri kontrol ettim bir tane sadece olduğunu gördüm. Sonra güncelleme taramasıyla 1703 yani son sürüme güncelledikten sonra üç taneye çıktığını fark ettim. Bu bir virüs mü? Yoksa yeni Windows 10 sürümüyle yeni dosyalar eklendiği için mi üç tane kullanıcı adı çıkıyor? Sistem tarama 1 dosyası;
GSI6_DESKTOP-D96R57C_Asus-_07_15_2017_17_27_49.zip

Son düzenleyen: Moderatör:
Win 10 da kullanıcı yetkileriyle çalışan da servisler olduğu için onlar var. Kaspersky sorun yok diyorsa yoktur. Ayrıca neden temiz kurulumla RS2'ye geçmediniz de yükseltme ile geçtiniz?

Win 10 da kullanıcı yetkileriyle çalışan da servisler olduğu için onlar var. Kaspersky sorun yok diyorsa yoktur. Ayrıca neden temiz kurulumla RS2'ye geçmediniz de yükseltme ile geçtiniz?
Kusura bakmayın cevap yazamadım çünkü bir günlük 1 puan ceza aldım. Ceza almamın sebebi sizin hazırlamış olduğunuz sistem tarama 1'de bulunan dosya paylaşım sitesi rghost sebebiyle. Yanlış anlamayın size karşı söylemiyorum. Moderatör arkadaş yerli dosya paylaşım sitesini kullandığım için ceza verdi. Halbuki rghost'u defalarca kullanıyordum ve ceza almıyordum. Rghost yerli mi hocam?

Gelelim neden yükseltme ile geçtiğim sorusuna. Flash diskimde ilk Windows 10 sürümü yüklüydü. Ben de bir türlü fırsat bulamadım 1703 sürümünü yüklemek için. O yüzden temiz kurulum yaptıktan sonra güncelleme taraması yaparak 1703 sürümüne yükseltiyorum.

Bu arada Microsoft'un sitesinden indirdiğimiz ilk Windows 10 sürümü mü? Yoksa 1703 sürümü mü?
Microsofta flash diske Windows 10 ISO dosyasını indirdikten sonra kurulum için ek program gerekiyor zannedersem bildiğiniz var mı? Rufus biliyorum ama zaten rufus yine ISO dosyası yapmıyor muydu?
Scan_2017-7-15-19-2.txt — RGhost — файлообменник

Rghost yerli mi hocam?
Hayır değil. Mod'un deneyimsizliği, hatalı vermiş büyük ihtimal.

Bu arada Microsoft'un sitesinden indirdiğimiz ilk Windows 10 sürümü mü? Yoksa 1703 sürümü mü?
Son sürümdür ancak nereden indirdiğinizi bilmeden birşey diyemem.
Microsoft'a flash diske Windows 10 ISO dosyasını indirdikten sonra kurulum için ek program gerekiyor zannedersem, bildiğiniz var mı?
İndirdiğiniz imajı bir aygıta yazdırmak için evet bir yazılıma ihtiyacınız var. Güncel bir OS kullanıyorsanız onunla DVD'ye de yazdırabilirsiniz yazılım indirmeden.
Rufus biliyorum ama zaten rufus yine ISO dosyası yapmıyor muydu?
Rufus imaj yazdırma araçlarından sadece birisidir. İmaj yapmaz yani :)

Buradan indirdim @Murat5038 hocam. Windows 10'u Ä°ndirin

Hayır değil. Mod'un deneyimsizliği, hatalı vermiş büyük ihtimal.

Son sürümdür ancak nereden indirdiğinizi bilmeden birşey diyemem.

İndirdiğiniz imajı bir aygıta yazdırmak için evet bir yazılıma ihtiyacınız var. Güncel bir OS kullanıyorsanız onunla DVD'ye de yazdırabilirsiniz yazılım indirmeden.

Rufus imaj yazdırma araçlarından sadece birisidir. İmaj yapmaz yani :)
Yani rufusla Microsfttan DVD 'ye veya flash diske kurduğumuz ISO dosyasına son şeklini verip kurmaya hazır hale geliyor mu? İki gün önce eski anakartımda Windows 10' u hazırlamış olduğum DVD'den kurmak istedim ama bir türlü Windows 10 kurulmadı. Disk bölümleme sayfasına geliyor orada diski ayarlıyorum ancak ileriye basıyorum yine kurulum ekranına geri dönüyorum.

Oradaki güncel olması lazım. Media indirme aracıdır o, o yüzden son sürüm indiriyor büyük ihtimal yüklediğinde cmd açıp build numarasını öğrenebilirsiniz.
Yani rufusla Microsfttan DVD 'ye veya flash diske kurduğumuz ISO dosyasına son şeklini verip kurmaya hazır hale geliyor mu?
Dediğin çok karmaşık anlatıyorsun. İndirdiğin araç ile imajı USB için indire tıklayıp indireceksin. İndirdiğinde imaj elinde olur o imaj ile Rufus ile yazdıracaksın bu kadar.
İki gün önce eski anakartımda Windows 10' u hazırlamış olduğum DVD'den kurmak istedim ama bir türlü Windows 10 kurulmadı.
DVD'den imaj almayacaksın siteden indireceksin imajı.

Oradaki güncel olması lazım. Media indirme aracıdır o, o yüzden son sürüm indiriyor büyük ihtimal yüklediğinde cmd açıp build numarasını öğrenebilirsiniz.

Dediğin çok karmaşık anlatıyorsun. İndirdiğin araç ile imajı USB için indire tıklayıp indireceksin. İndirdiğinde imaj elinde olur o imaj ile Rufus ile yazdıracaksın bu kadar.

DVD'den imaj almayacaksın siteden indireceksin imajı.
Bir tane boş flash diskim var sizin dediğiniz yoldan bir deneyeceğim.

@Murat5038 hocam sizin dediğiniz gibi yaptım. Nasıl yapıldığını şimdi anladım. Önce Microsoftun sitesinden DVD ISO'su yazdırıyoruz ve bunu masaüstüne kaydediyoruz. Daha sonra rufus programını açıp flash diski takıyoruz ve rufustan ISO yansıması olarak masaüstüne kaydettiğimiz Windows 10 ISO'sunu seçip başlat diyoruz ve bilgisayara kurmaya hazır hale geliyor.:) Ben çok oldu flash diske Windows 10 yüklememiştim. İyi ki söylediniz bundan da kurtuldum sürekli güncelleme yaparak son sürüme yükseltiyordum sağolun. Zaten ilk çıktığında yüklemiştim bu ikinci yüklemem unutmuştum rufuısu ben ISO dosyası yaptığını zannediyordum. Bu arda ben ürün anahatarım yok seçeneğini seçtim format atarken . Formatlamadan sonra etkinleştirme kısmından baktım. Dijital lisans ile etkinleştirme yapıldı diyor. Bu durumda yeni lisans mı almam lazım yoksa önceden anakartta işlenen lisans ile mi devam ediyorsun demek istiyor bu yazı?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı