Sven Co-op, Half-Life ile tamamen aynı mı?

Multi olduğunu biliyorum onun dışında soruyorum; bölümleri, hikayesi, oynanışı vb. tamamen aynı mı?
Ekstra özellikler var. Mesela bağışçılar Uzi ile elektrikli levye kullanabiliyor.
Hikaye aynı da Sven Co-op eski motoru kullanıyor olması lazım. O yüzden fazla sorun çıkabilir.
Pre-SteamPipe altyapısıyla başlamış olsa bile genel olarak şu anki GoldSource gibi sağlam ve iyi çalışıyor.

Ekstra özellikler var. Mesela bağışçılar Uzi ile elektrikli levye kullanabiliyor.

Pre-SteamPipe altyapısıyla başlamış olsa bile genel olarak şu anki GoldSource gibi sağlam ve iyi çalışıyor.
Half life 2 aldım. Onu oynamadan önce ilk oyunu oynamak istiyordum hikayeyi anlamak için. Şimdi onun yerine Sven Co-Op oynayabilirim değil mi?

Half-Life 1 ile aynı gibi ama bölüm dizaynlarında Co-op'a uygun hâle getirmek için hafiften farklılıklar mevcut.
On a rail bölümünde tren kullandığımız sahnede bir oyuncu treni çalıp giderse diye yürüyerek gidebileceğimiz yerler mevcut mesela. Ayrıca bölüm değişiklerinde silah mermilerinin sıfırlanması gibi olaylar olabiliyor.
Bütçeniz varsa Half-Life 1'i almanızı öneririm. Kayıt alma gibi özellikler sayesinde kaldığınız yerden istediğiniz zaman rahatça devam edebilirsiniz. Paket olarak almanız gerekiyor sanırım, çünkü duyduğum kadarıyla 5 TL altı oyunlar artık doğrudan alınamıyormuş.

Geri
Yukarı