Swift 3 vs HP rebak

Bütçe
4000-4500

des_tek

Hectopat
Forumdaki tavsiyeler üzerine laptop seçeneklerimi ikiye indirdim.

Swift 3 (4655TL)

HP rebak (4267TL)
Kıyas.

-Swift daha ince ve hafif.
-Swift'in ekranı daha kaliteli.
-Swift Wi-Fi 6 teknolojisini destekliyor.
-Swift'in şarj süresi bayağı övülmüş.
-Swift'in parmak izi okuyucusu ve aydınlatmalı klavyesi var.
-Swift'in tasarımı daha çekici, Rebak'ın ekran kenarlari kaba duruyor biraz.
-Acer HP'den daha çok seviliyor gibi.
-Rebak'ın hafızası iki kat daha fazla.
-Rebak'ın ekranı daha büyük.
-Rebak'ın Numpad'i var.
-Rebak daha ucuz.
-Malzeme kalitesi hakkinda bilgim yok.

Swift'in fiyatı sürekli oynadığı için 4000 dolaylarına inmesini bekleyebilirim(gecen ay içerisinde düştüğü olmuş) ama ekran boyutu ve hafızası yönünde çekincelerim var.

Rebak'ın fiyatı, ekran boyutu ve hafızası güzel ama TN ekran paneli forumda yerden yere vurulmuş. Kenardan yukarıdan falan bakınca kararıyor, güneş varsa görüntü yok, cansız kalitesiz çamur gibi vs denmiş.

Laptopları veya iki ekran boyutunu ve panelini de kullanmış arkadaşlar fikirlerini paylaşırlarsa çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.

Şunu da atayım
Ben swift kullanıcı olarak kasa kalitesinide övebilirim dediklerine ek olarak.
HP'nin buna çok benzer modelini kullanan arkadaşım var. Aynı kasa mı bilmiyorum benim ki daha premium duruyor yanında.
Bu arada 14 inç küçük. Gİdip bi bakmanda fayda var bir mağazadan 14inç PC. Kullanırım dersen swift veya attığımı almanı tavsiye ederim.

Ekranın Full HD olmaması dışında @Luthienn 'in attığı model güzel bence. 14 inç olması sorun değilse sizin attıklarınızdan Acer daha iyi bence. Birde numpad kullanımını dikkate almanız lazım dediğiniz gibi. Hafızayı çok kafaya takmayın bence. Zaten bu cihazlar oyuna yönelik olmadığından diğer dosya ve belgeleri flash bellek veya Hard Disk'te tutabilirsiniz. Olmazsa ek hafıza takarsınız. Muhtemelen destekler ama kesin bilgim yok.

Şunu da atayım
Ben swift kullanıcı olarak kasa kalitesinide övebilirim dediklerine ek olarak.
HP'nin buna çok benzer modelini kullanan arkadaşım var. Aynı kasa mı bilmiyorum benim ki daha premium duruyor yanında.
Bu arada 14 inç küçük. Gİdip bi bakmanda fayda var bir mağazadan 14inç PC. Kullanırım dersen swift veya attığımı almanı tavsiye ederim.
1920x1080 desteklemiyor sanırım linkteki laptop. Kardeşimin laptopunun çözünürlüğü de ondan ve pek güzel görünmüyor.
Ekranın Full HD olmaması dışında @Luthienn 'in attığı model güzel bence. 14 inç olması sorun değilse sizin attıklarınızdan Acer daha iyi bence. Birde numpad kullanımını dikkate almanız lazım dediğiniz gibi. Hafızayı çok kafaya takmayın bence. Zaten bu cihazlar oyuna yönelik olmadığından diğer dosya ve belgeleri flash bellek veya Hard Disk'te tutabilirsiniz. Olmazsa ek hafıza takarsınız. Muhtemelen destekler ama kesin bilgim yok.
14 inç çok şık duruyor ama aynı anda en az iki sekme kullanabilmem gerekli ders materyali için. Riske atmamak için rebak alacağım muhtemelen. Yorumlar için teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı