Swift öğrenmek için eski nesil MacBook'lar yeterli mi?

denizinthe

Centipat
Daha fazla  
Swift öğrenmek istiyorum bunun Windows üzerinden de olabildiğini biliyorum fakar gerçek bir geliştirme yapmak istediğim için MacBook alayım dedim. Bunun için sistemin iyi olması gerekiyor mu yoksa ikinci el eski nesil bir MacBook alsam işimi görür mü?

Zaten yeni başlıyorsunuz büyük proje fikriniz ola bilir ama şu an yapamazsınız o yüzden eski nesil işinizi görür.

Swift öğrenmek istiyorum bunun Windows üzerinden de olabildiğini biliyorum fakar gerçek bir geliştirme yapmak istediğim için MacBook alayım dedim. Bunun için sistemin iyi olması gerekiyor mu yoksa ikinci el eski nesil bir MacBook alsam işimi görür mü?
Swift ile nasıl bir proje yapmak istediğine göre çok değişir bu durum. Bende MBP M1 8GB var cayır cayır çalışıyor cihaz,ara sıra swape düşüyor o kadar.

@denizinthe
Sana işlemci gücü lazım aldığın cihazdaki işlemciye dikkat et bence M1 işlemcili 2.el 8GB bir cihaz bulup biraz bütçeni zorlarsan tüm işlerini görür hemde satarken fazla zorlanmazsın geri. Bahsettiğin ölü makinelerin piyasası çok canlı değil ve yazılım desteği konusunda kusurlu çoğu. Xcode'un eski sürümlerini kurmak zorunda kalırsın.

Intel işlemcili bir MacBook yerine Hackintosh a zorlaman daha iyi olabilir. Mac alacaksan da 8GB M1 MacBook Air işini görür. Aktif olarak kullanıyorum basit projelerde vs sıkıntı çekmiyorum ama sistem 8GB’ın yetmediğini hafiften hissettiriyor :D Henüz kasma/donma yok ama.

Intel işlemcili bir MacBook yerine Hackintosh a zorlaman daha iyi olabilir. Mac alacaksan da 8GB M1 MacBook Air işini görür. Aktif olarak kullanıyorum basit projelerde vs sıkıntı çekmiyorum ama sistem 8GB’ın yetmediğini hafiften hissettiriyor :D Henüz kasma/donma yok ama.
Hocam bende de var 8 GB MBP swap’e düşse de akıyor cihaz. Zamanında 16 bulamadığım için 8 almıştım biraz pişmanım ama şu ana kadar üzmedi. Banka uygulamaları bile yaptım.

Hocam bende de var 8 GB MBP swap’e düşse de akıyor cihaz. Zamanında 16 bulamadığım için 8 almıştım biraz pişmanım ama şu ana kadar üzmedi. Banka uygulamaları bile yaptım.
Ben zaten yetmiyor demedim ki, yetmediğini hissettiriyor diyorum. RAM tüketimi azalsın diye uygulamaları kendi cihazımda built ediyorum :D M3 çıktığına göre bir işe girip model yükseltmeye niyetim var. Bu arada GitHub kullanıyorsanız profilinizi inceleyebilir miyim?

Geri
Yukarı