Sword Silver hazır sistem alınır mı?

serkur25

Hectopat
Sword Silver | Intel i5-13400F | 16 GB DDR4 | Asus RTX 4060 8 GB | 512 GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - incehesap.com

Merhaba arkadaşlar,

Bilgisayar almayı düşünüyorum; tasarım işleriyle uğraşıyorum, özellikle Photoshop kullanıyorum ve çoğunlukla oyun oynuyorum. Sizce bu bilgisayar alınır mı? Özellikle Photoshop kullanırken sıkıntı yapmayacak bir sistem arıyorum. Bilen arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz? Önerebileceğiniz daha uygun sistemler var mı? Verebileceğim en üst sınır 25k. Not: Linkteki bilgisayar 25 bin liraydı, 28 bin olmuş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sword Silver | Intel i5-13400F | 16 GB DDR4 | Asus RTX 4060 8 GB | 512 GB SSD Oyuncu Bilgisayarı - incehesap.com

Merhaba arkadaşlar,

Bilgisayar almayı düşünüyorum; tasarım işleriyle uğraşıyorum, özellikle Photoshop kullanıyorum ve çoğunlukla oyun oynuyorum. Sizce bu bilgisayar alınır mı? Özellikle Photoshop kullanırken sıkıntı yapmayacak bir sistem arıyorum. Bilen arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz? Önerebileceğiniz daha uygun sistemler var mı? Verebileceğim en üst sınır 25k. Not: Linkteki bilgisayar 25 bin liraydı, 28 bin olmuş.
Hayır alınmaz, bu fiyata en az DDR5 bir sistem daha uygun olur;

25 bin olsa bile pahalı ki şu hali ile kesinlikle alınmaz. Gaminggentr'de daha uygun ddr5 sistemler var.

Üstte arkadaşın attığı sistem de guzel. Bu sistem de olabilir SUNRISE-7500F / AMD Ryzen 5 7500F MPK / GALAX 1-Click OC 2X GeForce RTX 4060 8GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR

7500f için hava veya sıvı soğutucu da tavsiye ederim bütçe çıkarsa. Aynı işlemciyi ben de kullanıyorum. Yük altında 90 dereceyi zorluyor. 87-88 dereceleri gördüm. Ben bütçeden ötürü alamadım yakın zamanda alacağım inşallah.

25 bin olsa bile pahalı ki şu hali ile kesinlikle alınmaz. Gaminggentr'de daha uygun DDR5 sistemler var.

Üstte arkadaşın attığı sistem de guzel. Bu sistem de olabilir SUNRISE-7500F / AMD Ryzen 5 7500F MPK / GALAX 1-Click OC 2X GeForce RTX 4060 8GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR

7500F için hava veya sıvı soğutucu da tavsiye ederim bütçe çıkarsa. Aynı işlemciyi ben de kullanıyorum. Yük altında 90 dereceyi zorluyor. 87-88 dereceleri gördüm. Ben bütçeden ötürü alamadım yakın zamanda alacağım inşallah.

Bütçeyi çok aşmamaya çalışıyorum ama işlemci ve hava soğutmayı bu şekilde yapsam sıkıntı çıkarır mı ve dediğim gibi oyunlarda sıkıntı yapacağını zaten düşünmüyorum ama özellikle Adobe programlarını kullanırken yavaşlama, kasma, donma gibi sorunlar çıkarmaz değil mi?

Hep Intel kullanıyordum ilk defa Amd işlemci kullanacağım pek bilmiyorum.

Bazı arkadaşlar Intel işlemci bu tarz programlarda daha iyi iş yapıyor diyor emin olamadım.

İşlemci; AMD Ryzen 5 7600 tray 5.1GHz 6 çekirdek 32MB önbellek soket AM5 işlemci.

Hava soğutma; Thermalright Assassin X 120 refined SE ARGB TL-C12C-S 120mm Intel-AMD uyumlu hava soğutucu.

Yeni konular

Geri
Yukarı