Synapse X nedir ve nasıl kaldırılır?

Rafillius

Centipat
Merhaba. Bilgisayarıma nasıl geldiğini bilmediğim ve virüs olduğundan şüphelendiğim bir yazılım var. 2 sene öncesine kadar kardeşimle bir laptopu ortak kullanıyorduk ve ikimiz de Roblox oynuyorduk. Ben eskiden birkaç tane oyun yapmıştım ve oyun yaparken hep karşıma çıkan bir yazılım vardı, galiba bu hile gibi bir şey ama bir şeylere bastığımda hiçbir şey olmuyor gibiydi ben de aldırmadım.

Yazılımın adı Synapse X, oyun oynarken hiç karşıma çıkmadı, sadece yaptığım oyunu Studio'dan denerken karşıma çıkıyordu ve dediğim gibi çok da takmıyordum. Şu anda yeni bilgisayarımdayım, tek başıma kullanıyorum asla bu şeyi indirmediğime eminim. Roblox oynamaya tekrardan başladım ve Studio'ya daha bugün ilk defa girdim bilgisayarı aldığımdan beri ama girdiğimde gördüğüm şey beni korkuttu. Synapse X bilgisayar değiştirmeme rağmen hala oradaydı. Oyundayken hiç görmedim, hala sadece yaptığım oyunu denerken çıkıyor. Bu yazılım benim bilgisayarıma nasıl gelmiş olabilir? Hala aynı Roblox hesabını kullanıyorum oradan bulaşmış olabilir mi? Bu bir virüs mü? Nasıl kaldırabilirim?

Zamanınızı ayırıp cevaplarsanız çok sevinirim.

Razerın Driver programı, herhangi Razer ekipmanınız varmıdır?

Ayrıca virüs değildir.
1692290353562.png

Synapse adlı program Roblox adlı oyunda hile açmak için kullanılır.
Bazen sürücü olarak bilinir.

Bunun bir sürücü olup olmadığını anlamak için hizmetleri kontrol edin.
NOT: Eğer bu bir hile programıysa güvenlik derecesi %44 tehlikelidir, Malwarebytes gibi antivirüs programlarıyla bunun virüs olup olmadığını anlayabilirsiniz. Eğer virüs değilse sürücü olabilir.

Roblox Studio'dan oyunumu denerken şu şekilde çıkıyor aç kapa yapınca gidiyor, başka hiçbir yerde görmedim bunları sadece oyun denerken. Virüs taramasıda yaptım bununla ilgili bir şey bulamadı.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (402).png
    Ekran Görüntüsü (402).png
    1,3 MB · Görüntüleme: 79
Bende zaten nasıl kaldıracağımı soruyorum.
Windows + S tuşlarına basın:
Program ekle veya kaldır yazın çıkana tıklayın.

Programlarınız orada listelenecek, arama kısmına Synapse yazın.
Eğer listelenmiyorsa:
%appdata%'de bulduğunuz Synapse ile ilgili bir dosya varsa kaldırın.
%homepath%'de bulduğunuz Synapse ile ilgili bir dosya varsa kaldırın.
%programfiles%'de bulduğunuz Synapse ile ilgili bir dosya varsa kaldırın.
%programdata%'de bulduğunuz Synapse ile ilgili bir dosya varsa kaldırın.

Eğer yukarıda Synapse ile ilgili bir şey bulamadıysanız, Roblox'u silip tekrar yükleyin.

synapse X robloxta stüdyo ile ilgilenenlerin oyun yapanların kullandığı otomatik indirilen bir program, oyunu demo halinde rahatça denemek için gerekli oluyor

Geri
Yukarı