SYS_FAN bağlayınca görüntü gelmiyor

M.Arda Solmaz

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Burada görmüs oldugunuz centiklere kabloyu takinca PC calismiyor. Cikardigimda ise PC calisiyor fakat görüntü gelmiyor. Yoksa yeni anakarta gecmeyi planliyorum.

FF34A44E-FAFB-4B11-AB8C-F263EBDAD2AD.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart uzerinde CPU_FAN yazan yere takarsaniz islemci sogutucusunu sorun duzelecektir.
Resimdeki yere hiçbir şey takmadım işlemci soğutucusunu da doğru yere taktım çalışıyor ama görüntü gelmiyor. Power'da da buraya giren bir kablo yok.
Önceden çalışıyordu PC.

Gelen bir kasa ici baglantilari cekip atma sansiniz var mi? Kablolari dogru yerlere taktiginizi gormek amaciyla.
Ya üstteki 4 pinli CPU fan alttaki ise 3 pinli SYS fan. Ben 3 pinlik kabloyu yukari, 4 pinlik kabloyu ise asagiya takmisim. Simdi fark ettim onlari düzelttim. İslemci fanina bagli olan 3 pinlik kabloyu alta taktim OC tekrar calisti ama görüntü yok, sonrasinda yukardaki 4 pinligi taktim tekrar Power'a bastim ama calismadi. Bu sefer yani diyecegim o ki o 4 pinlik kabloyu takinca PC calismiyor.

Dostum ben senden goruntu istiyorum ama anlatiyorsun ben zaten bunlari basta da okudum. Yardim istiyorsan fotograf cekip buraya at.
Kablolari dogru yere taktigima eminim. Cünkü sökmeden lnce foto cekmistim. Peki bu olayin ramdan dolayi olmasi ihtimalmidir ? Cünkü ram bozuksa görüntü gelmez diye biliyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı