SYS_FAN çoklayıcı ile fan hızı ayarlanır mı?

RAZUON0

Centipat
Daha fazla  
Benim kasamda 3 tane PWM fan var anakartımda ise 1 tane sys fan girişi bulunmakta.
Ben bu çoklayıcı kabloyu alacağım ama kablonun ucunda sadece 1 tanesi 4 pin.
Kalan 2 kablo 3 pin. Bu 2 kabloyla fan hızlarını vesaire ayarlayabilir miyim?

Benim kasamda 3 tane PWM fan var anakartımda ise 1 tane sys fan girişi bulunmakta.
Ben bu çoklayıcı kabloyu alacağım ama kablonun ucunda sadece 1 tanesi 4 pin.
Kalan 2 kablo 3 pin. Bu 2 kabloyla fan hızlarını vesaire ayarlayabilir miyim?
Evet, ayarlayabilirsin.

Bunlar ile anakart üzerinden hız kontrol edebilirsin.

Bende uzun araştırmalar sonucu bu ürünü aldım, ileride fan sayısını arttırdığında bu kablo işini görmeyecek hatta kablo yeterli olmayacaktır, fiyatı uygunken kaçırma diğer sitelerde 100 lira civarına çıkmış, kontrolcüye PSU Molex kablosunu bağlıyorsun, anakartına bağlamak içinde kontrolcünün içinden çıkan kabloyu kontrolcüde belirtilen yere ve anakartının sys_1 portuna bağlıyorsun, PWM datasını alması içinde fanın birini kontrolcü üzerinden kırmızı bölüme bağlıyorsun, yanına 9 tane fana kadar bağlayabilirsin, anakart üzerinden hız kontrolü yapıp RPM datasını görüntüleyebiliyorsun, umarım anlamışsındır :D

Bende uzun araştırmalar sonucu bu ürünü aldım, ileride fan sayısını arttırdığında bu kablo işini görmeyecek hatta kablo yeterli olmayacaktır, fiyatı uygunken kaçırma diğer sitelerde 100 lira civarına çıkmış, kontrolcüye PSU Molex kablosunu bağlıyorsun, anakartına bağlamak içinde kontrolcünün içinden çıkan kabloyu kontrolcüde belirtilen yere ve anakartının sys_1 portuna bağlıyorsun, PWM datasını alması içinde fanın birini kontrolcü üzerinden kırmızı bölüme bağlıyorsun, yanına 9 tane fana kadar bağlayabilirsin, anakart üzerinden hız kontrolü yapıp RPM datasını görüntüleyebiliyorsun, umarım anlamışsındır :D

Merhaba.
Ürünün yorumlarını okudum fakat hiç kimse anakart üzeriden hız kontrolü yapamamış?
SYS_FAN portlarına bağlayıp sıcaklığa göre hızını kendisi ayarlasın istiyorum var mıdır bildiğiniz baska ürün?

Merhaba.
Ürünün yorumlarını okudum fakat hiç kimse anakart üzeriden hız kontrolü yapamamış?
SYS_FAN portlarına bağlayıp sıcaklığa göre hızını kendisi ayarlasın istiyorum var mıdır bildiğiniz baska ürün?
Hocam pwm kontrolü yapıldığı için attım buraya, şu an kullanmıyorum ama yanlış hatırlamıyorsam pwm verisi almak için fanın bir tanesini kırmızı yere takman gerek. Ayrıca taktığım fanlar 4 pin. Ben bu şekilde kullandım uzun süre, sonrasında anakart değiştirdiğim için kullanmıyorum şu an. Ben kullandığım sürede memnun olmadığım tek şey fanların hepsi aynı hızda dönmesiydi, ayrı ayrı ayarlanmıyordu yani, ben öndeki fanları hızlı egzoz fanlarını yavaş döndürmek istiyordum ona çare bulamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı