SYS_FAN1'e takılan fanların hızı değiştirilebilir mi?

Falsey

Hectopat
Makaleler
2
SYS_FAN1 bölümüne 3 adet fan takmış bulunmaktayım. Bu fanların hızları bana yavaş geldi bunları uygulama aracılığıyla değiştiremiyorum, nasıl değiştirebilirim?
Anakart:
PRO H610M-B DDR4

BIOS'a girip F7'ye basıp Advanced Menu'ye gir, "Monitor" sekmesine gir, orada "SYS_FAN1" sekmesi göreceksin, oradan fan eğrisi oluşturabilirsin. Daha sonra da yaptığın değişiklikleri F10'a basıp kaydet.

BIOS'a girip F7'ye basıp Advanced Menu'ye gir, "Monitor" sekmesine gir, orada "SYS_FAN1" sekmesi göreceksin, oradan fan eğrisi oluşturabilirsin. Daha sonra da yaptığın değişiklikleri F10'a basıp kaydet.
Fan eğrisi oluşturmaktansa şu an seçili olan sabit hız değerini değiştiremez miyim ?

Fan eğrisi oluşturmaktansa şu an seçili olan sabit hız değerini değiştiremez miyim?

Karşına şu şekil ekran çıkacak. Buradan "System1" sekmesine girip istediğin gibi ayarlama yapabilirsin. Zaten BIOS arayüzünde fanların kaç devirde döndüğünü görebiliyorsun. Ayar değişikliği yapmadan önce devir hızına bakarsın, ona göre ayarlama yaparsın eğride.

1704891317597.png

Karşına şu şekil ekran çıkacak. Buradan "System1" sekmesine girip istediğin gibi ayarlama yapabilirsin. Zaten BIOS arayüzünde fanların kaç devirde döndüğünü görebiliyorsun. Ayar değişikliği yapmadan önce devir hızına bakarsın, ona göre ayarlama yaparsın eğride.

Eki Görüntüle 2080263
Fanın hızı 1100 RPM civarındaydı bende 1750 RPM civarlarına çektim ve gayet güzel çalışıyor. BIOS'da kasanın önüne takılan fanlar gözükmüyordu yanlız onları nasıl değiştireceğim ?

@Falsey O fanlarin baglantisi ne? Molex falansa kontrol edemezsin.
Büyük ihtimalle Molex.

Eki Görüntüle 2080263
Hızı fullesem yani 12V versem sıkıntı çıkar mı ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı