SysMain kapatılmalı mı?

• Konuyu başlatan Leca
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 2B

Leca

Decapat
Arkadaşlar Warzone oynarken daha menüde CPU’nun %100 olduğunu gördüm , alt tab atıp görev yöneticisine girdiğimde SysMain adlı hizmetin baya bi sistemi zorladığını gördüm. Bu hizmetin olayı nedir açık mı kalmalı?

Bu hizmetin olayı nedir açık mı kalmalı?
Kapatılabilir zararı yok. Hizmetlere gidip devre dışı bırakabilirsiniz.

Olayı da sizin bilgisayarı kullanış şeklinize ve çalıştırdığınız uygulamaların sundukları performansa göre deneyimi iyileştirmek. Örneğin çok sık kullandığınız bir uygulamayı sürekli ön bellekte tutarak daha hızlı açılmasını sağlayabiliyor. Oyuna girdikten bir süre sonra işlemciyi rahat bırakması lazım. Genelde inceleme esnasında sistemi yorar bu tarz servisler. Oyuna girdiniz, bir süre geçti, hala işlemci ağır kullanım altındaysa bu servis tarafından, devre dışı bırakın.

Kapatılabilir zararı yok. Hizmetlere gidip devre dışı bırakabilirsiniz.

Olayı da sizin bilgisayarı kullanış şeklinize ve çalıştırdığınız uygulamaların sundukları performansa göre deneyimi iyileştirmek. Örneğin çok sık kullandığınız bir uygulamayı sürekli ön bellekte tutarak daha hızlı açılmasını sağlayabiliyor. Oyuna girdikten bir süre sonra işlemciyi rahat bırakması lazım. Genelde inceleme esnasında sistemi yorar bu tarz servisler. Oyuna girdiniz, bir süre geçti, hala işlemci ağır kullanım altındaysa bu servis tarafından, devre dışı bırakın.
Anladım, yok oyuna girerken biraz zorladı sadece sonrasında düzeldi ama çok sık olan bir şey değilse ve sisteme yararlıysa kapatılmamalı tabii . Teşekkürler.

Bendede aynı problem mevcuttu win10 kullanırken sonrasında win11 geçiş yaptım 10 kullanırken kapattığım hizmetlerin çoğunu kapatmadım bile saçma sapan işlemci kullanımlarıda yok artık. Deneyin isterseniz

Bendede aynı problem mevcuttu win10 kullanırken sonrasında win11 geçiş yaptım 10 kullanırken kapattığım hizmetlerin çoğunu kapatmadım bile saçma sapan işlemci kullanımlarıda yok artık. Deneyin isterseniz
Windows 11 henüz stabil mi emin olmadığım için pek geçme taraftarı değilim şu an dostum. Geçenlerin çok sorun yaşadığını gördüm o yüzden biraz daha beklemekte fayda var bence. Teşekkürler.

Geri
Yukarı