System Crash hatası neden olur?

Aly35

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba, League of Legends oyununa girdim, maç başladı. Maç başladıktan 30 saniye sonra siyah ekran oldu oyunum ve System crash diye bir yazı çıktı. Onun SS ini alamadım ama Windows+Tab'dan hatayı kapattıktan sonra crash dump diye yazı çıktı bu oyundan dolayı mıdır acaba? Bilgisayarım yeni ve hiçbir şey yüklü değil. Opera ve LoL haricinde. Virüs olması imkansız dediğim gibi laptop yepyeni ve 2 uygulama var sadece. Bilgisayarı 3-4 saattir kullanıyordum yine oyun oynayıp dizi izliyordum ama tekrar oyuna girdikten sonra çıktı bu yazı. Oyunu ve hatayı kapattığımda geri düzeldi ve oyunuma devam ettim. Şu an sıkıntı yok ama yine de sormak istedim nedeni nedir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• resim_2021-09-21_150009.png
    resim_2021-09-21_150009.png
    285,1 KB · Görüntüleme: 104
Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum foto çekmek yerine PrintScreen kullanabilirsin...

Laptopunun özelliklerini de yazabilirsin.
Döküm dosyasını da paylaşabilirsin...

Dostum fotoğraf çekmek yerine PrintScreen kullanabilirsin...

Laptopunun özelliklerini de yazabilirsin.
Döküm dosyasını da paylaşabilirsin...

Hatayı aldıktan sonra hiçbir yere giriş yapamadım. Siyah ekrana atıyordu direk. Tuşa basmama rağmen ekran görüntüsünü almamış. PrintScreen'i o yüzden kullanamadım. Hatayı ve oyunu kapatınca bilgisayar kendine geldi.

Sistem özellikleri: Excalibur G770 Gaming laptop
GTX 1650- i5 10300H [10.nesil] 8 GB RAM, 240GB SSD
Ciddi bir şey mi hocam bu durum? @Recep Baltaş

Casper olması pek hoşuma gitmedi açıkçası. Dilerseniz cihazı Furmark ve OCCT ile bir stres testine sokun.

Casper olması pek hoşuma gitmedi açıkçası. Dilerseniz cihazı FurMark ve OCCT ile bir stres testine sokun.

Bilgisayar Gaming modda iken FurMark sonuçları bu hocam. Çok anlayamadığım için iyi mi kötü mü bilemedim. Yardımcı olursanız sevinirim. Bu Crash ciddi bir şey mi? @Recep Baltaş

Dosya Ekleri

• resim_2021-09-21_155240.png
    resim_2021-09-21_155240.png
    128,4 KB · Görüntüleme: 33
Durumdan haberdar edin.

Şu an herhangi bir sorun yok. Her iki sürücüyü de güncelledim. Intel sürücüsünü 30.0.100.9864 yaptım. Oyun performansından dolayı NVIDIA sürücüsü olarak 461.88 kullanıyordum. 472.12 geçince oyun performansım düştü zamanla düzeltilir diye düşünüyorum. Teşekkürler tekrar. Çok yardımcı oldunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı