System FAN 1 uyarısı

Daha fazla  
Arkadaşlar PC daha doğrusu program uyarı veriyor. Tam bilmiyorum fotoğraf atıyorum. Yardım eder misiniz?

Dosya Ekleri

• IMG_20211208_153013.jpg
    IMG_20211208_153013.jpg
    50 KB · Görüntüleme: 47
Eğer pc ye yük bindirdiğinde bu uyarıyı veriyor ise sorundur. Ama yük binmemiş ise sorun olmaz.
Hocam işlemciye yük bindiğinde bu uyarı veriyor aslında sağ altta uyarı hep kalıyor. İşlemciyi biraz zorluyorum gears 5 oynuyorken bu sorun cıkma ya basladı app center yüklü ve performans modunda programı çözemedim yardım edermisiniz işlemci yüzde yüz yük altında

Hocam işlemciye yük bindiğinde bu uyarı veriyor aslında sağ altta uyarı hep kalıyor. İşlemciyi biraz zorluyorum gears 5 oynuyorken bu sorun cıkma ya basladı app center yüklü ve performans modunda programı çözemedim yardım edermisiniz işlemci yüzde yüz yük altında

Bence kasa içini açın ve fanı bir kontrol edin. imkanınız varsa kasaya güzel bir hava tutun. Ama dikkatli şekilde tatlı sert bir hava ile temizlik yapın. Fanın dönmesini zorlayan bir şey olabilir. Belki de yeni fan gerekebilir. Bazen de fanın dönüş hızı anlayan sensörlerde sorun olabilir. Ben olsam yeni fan alır denerdim.

Bence kasa içini açın ve fanı bir kontrol edin. imkanınız varsa kasaya güzel bir hava tutun. Ama dikkatli şekilde tatlı sert bir hava ile temizlik yapın. Fanın dönmesini zorlayan bir şey olabilir. Belki de yeni fan gerekebilir. Bazen de fanın dönüş hızı anlayan sensörlerde sorun olabilir. Ben olsam yeni fan alır denerdim.
Hocam kasa fanını ayda 1 kez temizlerim özel hem çeken hem üfleyen kompresör aldım ve kasa da monitörün hemen yanında vede cam kasa içine camdan sürekli bakarım kasa temiz. Kasanın fanları son hızda çalısıyor 1200 rpm ama işlemci üstündeki fan bagınsız üstünde kaç rpm oldugu yazmıyor vede ekran kartı fanını da kendim Manuel ayarladım msi afterburner ile 60 dereceyi görürse fan %75 çalısıyor ve ısım 65 dereceyi gecmiyor ama işlemci fanın da hiç sorun yaşamamıştım bu gears 5 oynarken oldu işlemci fanı içinde app center yükledim ve performans modunda idi sistem geri yükleme yaptım ve uyarı hala gitmedi işi bilen birisi gercekten yardım edebilir mi

Yeni konular

Geri
Yukarı