System işlemi yüksek CPU kullanıyor

Makala

Hectopat
Daha fazla  
System işlemi oyunda iken SS'de olduğu gibi işlemci kullanıyor ama boşta veya tarayıcıda dolaşırken bu durum söz konusu değil. Sebebi nedir acaba?
Sistem:
İşlemci, AMD A6-9225 2 çekirdek 2.60 GHz (3 GHz'e çıkabiliyor)
Ekran kartı, AMD Radeon R4 Graphics.
8 GB RAM.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (38).png
    Ekran Görüntüsü (38).png
    976,5 KB · Görüntüleme: 86
  • Ekran Görüntüsü (39).png
    Ekran Görüntüsü (39).png
    762,9 KB · Görüntüleme: 80
  • donanım.png
    donanım.png
    45,2 KB · Görüntüleme: 69
Virüs bulaşmış gibi duruyor, format atmanı öneririm.
Lütfen her şeye "Virüs var, format at geçer." demeyin. Hocam sizin sorunuza gelince bu bir sorun değil, sadece sistemin oyun oynarken daha çok çalışmasıdır. Yani hiçbir sıkıntı yaratmaz.

Lütfen her şeye "virüs var, format at geçer." demeyin. Hocam sizin sorunuza gelince bu bir sorun değil, sadece sistemin oyun oynarken daha çok çalışmasıdır. Yani hiçbir sıkıntı yaratmaz.

Kardeşim oyundan çok System diye bir program işlemciyi sömürüyor, ben oyun oynarken niye System diye bir şey benim bilgisayarımda gözükmüyor?

Kardeşim oyundan çok System diye bir program işlemciyi sömürüyor, ben oyun oynarken niye System diye bir şey benim bilgisayarımda gözükmüyor?
O bir program değil, Windows'un sistemini çalıştıran hizmettir.
1618665422221.png

Hatta inanmazsan bende kanıtı da var.

O bir program değil, Windows'un sistemini çalıştıran hizmettir.
Eki Görüntüle 978959
Hatta inanmazsan bende kanıtı da var.

Sen virüsün ne olduğunu biliyor musun? Orada gidip de virüs yazacak hali yok, virüs bulaştığı zaman herhangi bir program üzerinden çalışmaya başlar. Ben hiçbir zaman System'in oyundan daha fazla kullanım olduğunu görmedim. Sistem dosyası olduğu için mi diyorsun bunu?

Bana yaklaşım tarzın hiç hoşuma gitmedi. Öncelikle sen bunun virüs olduğunu hangi tecrübene dayanarak söylüyorsun peki.

@Makala hocam isterseniz bir antivirüs kurup taratın ama buna pek gerek yok, çünkü mesajınıza bu sorunun oyunu yavaşlattığına dair bir şey yazmamışsınız.

Bana yaklaşım tarzın hiç hoşuma gitmedi. Öncelikle sen bunun virüs olduğunu hangi tecrübene dayanarak söylüyorsun peki.

@Makala hocam isterseniz bir antivirüs kurup taratın ama buna pek gerek yok, çünkü mesajınıza bu sorunun oyunu yavaşlattığına dair bir şey yazmamışsınız.

Sen virüsün ne olduğunu biliyor musun? Orada gidip de virüs yazacak hali yok, virüs bulaştığı zaman herhangi bir program üzerinden çalışmaya başlar. Ben hiçbir zaman System'in oyundan daha fazla kullanım olduğunu görmedim. Sistem dosyası olduğu için mi diyorsun bunu?

Bu bir virüs değil biraz bilgisayardan anlayan biri bunu bilir bu System yani Windows'un kendi programı sadece çözümünü istemiştim:/

Oyunu yavaşlatıyor maalesef ve bu bazı oyunlarda oluyor bazılarında olmuyor.
Virüs bulaşmış gibi duruyor, format atmanı öneririm.

1 hafta önce format attım ve virüs bulaşmasına imkan yok.

Geri
Yukarı