System Service Exception Hatası

Önce hepsini silin ve dediklerimi yapın. Daha sonra yüklersiniz. Önce 11 adımın hepsini yapmanız gerek.

RAM testi uzun sürdüğü için gece yapacağım. Sonucu iletirim teşekkürler.
Önce hepsini silin ve dediklerimi yapın. Daha sonra yüklersiniz. Önce 11 adımın hepsini yapmanız gerek.
Test sonucunu ekledim. Bundan sonra ne yapmamı önerirsiniz? @Bora Dere @Enes3078
Şimdide MEMORY_MANAGAMENT hatası aldım...

Dosya Ekleri

• ED3934F2-A662-4665-8354-DD1667679334.jpeg
    ED3934F2-A662-4665-8354-DD1667679334.jpeg
    1,4 MB · Görüntüleme: 27
  • 8FFE92E0-1166-4AF0-AE7A-BDC7EAD2F290.jpeg
    8FFE92E0-1166-4AF0-AE7A-BDC7EAD2F290.jpeg
    1,3 MB · Görüntüleme: 31
  • 5E487890-435B-4BA2-B765-873954B70BE9.jpeg
    5E487890-435B-4BA2-B765-873954B70BE9.jpeg
    1,3 MB · Görüntüleme: 32
  • 42E1D5AF-B5F8-45E9-975A-880B9D570D79.jpeg
    42E1D5AF-B5F8-45E9-975A-880B9D570D79.jpeg
    1,4 MB · Görüntüleme: 29
Son düzenleme:
Memtest sorun göstermedi diye bellekler temiz olacak diye bir kaide yok. Aldığınız mavi ekranın kodu bile belleklere işaret ediyor. Modelleri nedir?

Memtest sorun göstermedi diye bellekler temiz olacak diye bir kaide yok. Aldığınız mavi ekranın kodu bile belleklere işaret ediyor. Modelleri nedir?
RAM modelleriniz anakartınız ile uyumlu olmayabilir. RAM modelinizi ürün kodu ile belirtin ve yeni minidump dosyalarınızı paylaşın lütfen.

MSI X570 Pro Carbon + Corsair Vengeance RGB 3200 Mhx 8 GB * 4 Adet
MSI X570 Pro Carbon + Corsair Vengeance RGB 3200 Mhx 8 GB * 4 Adet
Minidumpyeni

Corsair Utility Engine'i kaldırın. Birkaç yerde daha bellek hatası görüyorum, bir yerde de ekran kartı sorunu gördüm. Ekran kartının sürücülerini DDU ile kaldırıp en güncel WHQL sürümünü kurun.
Bellekler hakkında, 2x8'lik kullanmayı deneyin; iki tanesini çıkarın yani. Yine mavi ekran alırsanız dosyaları atarsınız, ona göre yönlendiririz.

Corsair Utility Engine'i kaldırın. Birkaç yerde daha bellek hatası görüyorum, bir yerde de ekran kartı sorunu gördüm. Ekran kartının sürücülerini DDU ile kaldırıp en güncel WHQL sürümünü kurun.
Bellekler hakkında, 2x8'lik kullanmayı deneyin; iki tanesini çıkarın yani. Yine mavi ekran alırsanız dosyaları atarsınız, ona göre yönlendiririz.
tamam teşekkür ederim.

Dediklerinizi uyguladım fakat bugün tekrar bir hata aldım. RAM'lerim RGB olduğu için bazıları sürekli yanıp sönüyor mod değiştirirken. Gökkuşağı modunda birisi diğerlerinden bağımsız yukarı doğru sürükleniyor renk olarak.

Minidump güncel

Son düzenleme:
Arka arkaya yazdığınız için bildirim gelmemiş. Eski dosyalarınıza tekrardan bakamadım ama bellekleri değiştirmenizi söylemişim, değiştirdiniz mi?

Sisteminizde ek MSI yazılımlarından hangileri var? Intel Bluetooth sürücüsünü güncelleyin. BT ile bağladığınız bir aygıt varsa bağlantısını kesin. USB ve ses sürücülerinizi güncelleyin. BIOS'unuzu da güncelleyin.
Sürücü bulucu kullanıyor musunuz?

Arka arkaya yazdığınız için bildirim gelmemiş. Eski dosyalarınıza tekrardan bakamadım ama bellekleri değiştirmenizi söylemişim, değiştirdiniz mi?

Sisteminizde ek MSI yazılımlarından hangileri var? Intel Bluetooth sürücüsünü güncelleyin. BT ile bağladığınız bir aygıt varsa bağlantısını kesin. USB ve ses sürücülerinizi güncelleyin. BIOS'unuzu da güncelleyin.
Sürücü bulucu kullanıyor musunuz?

BIOS güncel, MSI Dragon Center, GamingOSD programları var sadece. Bluetooth sürücüsü güncel. BT ile bağlantılı bir cihazım yok. RAM'leri değiştirmedim. Onuda deneyeceğim. Sürücü bulucu kullanmıyorum önerir misiniz?

Önermem, kullanmamanız iyi. USB ve ses sürücülerinize de bakın. Ayrıca son attığınız minidump dosyasında BIOS 1.80 görünüyordu, günceli 1.90. Sonradan güncellediyseniz, bilemeyeceğim.

Önermem, kullanmamanız iyi. USB ve ses sürücülerinize de bakın. Ayrıca son attığınız minidump dosyasında BIOS 1.80 görünüyordu, günceli 1.90. Sonradan güncellediyseniz, bilemeyeceğim.

Evet bugün güncelledim. Son güncellemelere bir bakayım. Format önerir misiniz? (Düzelmediği takdirde)

Yeni konular

Geri
Yukarı