System service exception hatası

Sorunun temeli belleklerinizden oluşuyor, X.M.P açık mı veya el ile OC uygulandı mı ?
Memtest86 testi gerçekleştiriniz. RAM'lerinizin pinlerini bir silgi yardımı ile temizleyiniz.
Son olarak SSD veya HDD verileriniz nasıl düşükte olsa SSD'de sorun olabiliyor bu soruna.

Sorunun temeli belleklerinizden oluşuyor, X. M. P açık mı veya el ile OC uygulandı mı?
Memtest86 testi gerçekleştiriniz. RAM'lerinizin pinlerini bir silgi yardımı ile temizleyiniz.
Son olarak SSD verileriniz nasıl düşükte olsa SSD'de sorun olabiliyor bu soruna.

Yaklaşık 1 hafta önce HyperX Predator RAM'lerimi 2933'den 3200 MHz'e çıkardım ondan olabilir mi RAM'ler normalde 3200 MHz. XMP 2. senekte açık tekrar 2933'e çekmeli miyim?

Yaklaşık 1 hafta önce HyperX Predator RAM'lerimi 2933'den 3200 MHz'e çıkardım ondan olabilir mi RAM'ler normalde 3200 MHz. XMP 2. senekte açık tekrar 2933'e çekmeli miyim?
Evet bu yüzden sorun oluşuyor XMP kapatınız, belli ki XMP için müsait değil bellekleriniz her RAM'in çipi izin vermiyor buna.

Son düzenleme:
Evet bu yüzden sorun oluşuyor XMP kapatınız, belli ki XMP müsait değil bellekleriniz her RAM'in çipi izin vermiyor buna.

XMP'yi 4 aydan beri kullandım sorun çıkarmadı ama bu 3200 MHz'e çekince böyle olmaya başladı ben tekrardan 2933'e çekeyim teşekkür ederim.

XMP'yi 4 aydan beri kullandım sorun çıkarmadı ama bu 3200 MHz'e çekince böyle olmaya başladı ben tekrardan 2933'e çekeyim teşekkür ederim.
Her çip XMP ve OC yapmaya müsait değildir. OEM Samsung B-Die 3000 değerinden 3200'e bile çıkarken sorun yaratan bir çiptir, kendi kullandığım Micron E-Die 2666MHz CL19'dan 3200MHz CL15 değerine çıkartmama rağmen sorunsuz kullanabiliyorum. İyi günler dilerim.

Her çip XMP ve OC yapmaya müsait değildir. OEM Samsung b-die 3000 değerinden 3200'e bile çıkarken sorun yaratan bir çiptir, kendi kullandığım Micron e-die 2666MHz CL19'dan 3200MHz CL15 değerine çıkartmama rağmen sorunsuz kullanabiliyorum. İyi günler dilerim.

RAM frekans 3200'den oto seçeneğine aldım ama şimdi de ekrana görüntü gelmiyor. BIOS pilini çıkarıp takmalı mıyım?

3 kere reset atıp BIOS ekranına dönmesi gerek.
Dönmez ise sistemin gücünü kesip BIOS pilini çıkarın 1-2 dakika bekleyiniz.

Eldiven takmalı mıyım statik elektrik için bir de tam vs çıkartmama gerek var mı?

Geri
Yukarı