System32 ve SysWOW64 klasörlerinin yetkilerini değiştirdim, eski haline nasıl getirebilirim?

xaydnhsn7

Picopat
İyi akşamlar. Benim bir sorunum vardı. System32 ile SysWOW64 ile. Yani içine eksik bir DLL atacağım zaman klasör izni sağlanmıyordu. Ben de değiştirdim izinlerini ve biraz araştırdıktan sonra kötü bir şey olduğunu fark ettim. Eski haline geri nasıl çevirebilirim?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    2,2 KB · Görüntüleme: 59
Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle eksik diye koyduğunuz DLL dosyasını silin. İçinde ne olduğu belirsiz kodlar mevcut. DLL dosyalarını sadece programlar aracılığı ile yükleyin.
DirectX9.0c ve C++ Redist paketlerinizi kurun. O zaman DLL eksik hatasını kolay kolay almazsınız.

Daha sonra dosya sahiplik, grup ve yetkilerini eski haline çevirin, internette hangi klasör hangi yetkiye sahip yazıyor olması gerek.

Size ne gibi bir zararı var? Windows'un yetkilerini kısıtlamadığınız sürece sorun olmaz.
~/.ssh klasöründeki izinleri herkese açarsanız, ssh protokolü sizi otomatik olarak bilgisayarda açık var diye almayacaktır.
Aynı şekilde yönetici ayrıcalıkları ile çalışan sistem uygulamaları Admin hesabı dışında kabul etmeyebiliyor. Bu durumda bundan pek farklı değil.

Öncelikle eksik diye koyduğunuz DLL dosyasını silin. İçinde ne olduğu belirsiz kodlar mevcut. DLL dosyalarını sadece programlar aracılığı ile yükleyin.
DirectX9.0C ve C++ redist paketlerinizi kurun. O zaman DLL eksik hatasını kolay kolay almazsınız.

Daha sonra dosya sahiplik, grup ve yetkilerini eski haline çevirin, internette hangi klasör hangi yetkiye sahip yazıyor olması gerek.

~/.Ssh klasöründeki izinleri herkese açarsanız, SSH protokolü sizi otomatik olarak bilgisayara açık var diye almayacaktır.
Aynı şekilde yönetici ayrıcalıkları ile çalışan sistem uygulamaları admin hesabı dışında kabul etmeyebiliyor. Bu durumda bundan pek farklı değil.

Tamam hocam bilgilendirme için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı