System32 ve SysWoW64'ün çalışma mantığı nedir?

ze10x

Kilopat
Başlıkta da belirttiğim gibi? System32'nin ve SysWoW64'ün çalışma mantığı nedir? Bir uygulamayı/oyunu Dependency Walker programına tanıttım, istediği şey system32'de 32 bit bir DLL, buraya kadar tamam. Başka bir uygulamayı tanıtıyorum, örneğin Opera Tarayıcısı. Bu da system32'de 64 bit DLL istiyor ve aynı DLL'yi istiyorlar. Burada yapmamız gereken nedir? Operanın çalışması için 64 bit DLL atıyorsam diğer uygulamam çalışmıyor, gerçekten kafayı yemek üzereyim, buradaki çalışma mantığını gerçekten tam anlamıyla bilen birisi açıklarsa çok sevineceğim Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
WoW64, Windows 64 Bit altında 32 Bit uygulamaları çalıştırmak için tasarlanmış bir alt sistemdir diyebiliriz.

Biz yaşanan DLL sorunlarına defalarca oradan buradan bulduğunuz dosyaları kullanmayın, bunlar kalıcı çözüm değil uyarısını yaptık, hala da yapıyoruz gördüğün gibi. Çözüm için sorunlu DLL dosyası bulunduktan sonra bu dosyayı içeren paketi bulup yüklemek gerekiyor. Ama kullanıcılar kafalarına göre sağdan soldan buldukları içinde ne olduğu belirsiz yüzlerce DLL dosyasını yaşanan sorun sonsuza dek çözülür ümidiyle -keşke o kadar kolay olsaydı- System32'ye attıklarından, geriye çözülebilir bir sorundan çok arap saçına dönmüş bir karmaşa kalıyor.

Açtığın konulara bakıyorum ne hatası almışsın diye, konu bile açmamış, yetersiz bilgiyle sorun çözmeye çalışıyorsun. Bu şekilde ancak vakit kaybedersin.

Dostum, klasik çalışmayı durdurdu hataları alıyorum. Tüm Microsoft Visual C++ sürümlerini onardım, silip yeniden yükledim çare olmadı, directx'i güncelledim çare olmadı. En son çare Dependency Walker ile baktım DLL sorunları olduğunu gördüm ve güncelleriyle değiştirmeye çalıştım. Ve sağdan soldan almıyorum, güvenilir kaynaktan indirmeye çalışıyorum mümkün olduğunca. Ben de 64 bit sistemde 32 bit uygulama ilk olarak hangi kaynağı kullanıyor, nereye ne atmam gerekiyor diyerekten cevap aramaya başladım. Yardımcı olmayacaksan ve böyle aşağılayıp azarlayacaksan, bu şekilde sen de vakit kaybetmiş olursun.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı