SYSTEM_ERROR_EXCEPTION mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Erengtx

Kilopat
Daha fazla  
Ocak ayından beri en az 5 defa bilgisayar mavi ekran verip kapandı spesifik bir şey yaparken değil. Kimi zaman bilgisayarı açınca kimi zaman oyun indirirken.
Teşekkür ederim şimdiden.
PC'yi formatladığımdan beri 7 yıllık mouseum iki tıklamaya başlamıştı ara ara. Şu an hep iki kere tıklıyor mavi ekranlardan sonra böyle bir şey başladı bir alakası olabilir mi?

Son düzenleme:
Dosyalarına baktım, ntoskrnl.exe hatası almışsın, win32kbase.sys hatası da oluşmuş. Sorunun BIOS sürümünden kaynaklı. BIOS sürümünü güncellemelisin. Sonra da bilgisayarına Komut İsteminden ilk önce;

sfc /scannow komutunu gir. Hatalar varsa düzeltecektir. Daha sonra da;
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth komutlarını gir, bilgisayarını yeniden başlat. Fare yazılımı varsa kaldır, daha sonra güncel bir versiyonunu yüklemeyi dene.
Bilgisayarın ana ekrana geri dönüyor mu yoksa mavi ekranda kalıyor mu sürekli olarak?

Son düzenleme:
Dosyalarına baktım, ntoskrnl.exe hatası almışsın, win32kbase.sys hatası da oluşmuş. Sorunun BIOS sürümünden kaynaklı. BIOS sürümünü güncellemelisin. Sonra da bilgisayarına komut isteminden ilk önce;

Sfc /scannow komutunu gir. Hatalar varsa düzeltecektir. Daha sonra da;
DISM.exe /online /cleanup-image /scanhealth
DISM.exe /online /cleanup-image /restorehealth komutlarını gir, bilgisayarını yeniden başlat. Fare yazılımı varsa kaldır, daha sonra güncel bir versiyonunu yüklemeyi dene.
Bilgisayarın ana ekrana geri dönüyor mu yoksa mavi ekranda kalıyor mu sürekli olarak?

Teşekkür ederim söylediklerinizi yapacağım. Bilgisayarımın ana ekrana dönmesinden kastınız kendini yeniden başlatmasıyla, evet öyle oluyor.

Teşekkür ederim söylediklerinizi yapacağım. Bilgisayarımın ana ekrana dönmesinden kastınız kendini yeniden başlatmasıyla, evet öyle oluyor.
Öyle oluyorsa USB belleğinize bir Windows 10 ISO dosyasını yazın. Kurulum ekranı geldikten sonra kurulumu başlatmadan sol alt köşede Bilgisayarınızı Onarın seçeneğine tıklayın.

Öyle oluyorsa USB belleğinize bir Windows 10 ISO dosyasını yazın. Kurulum ekranı geldikten sonra kurulumu başlatmadan sol alt köşede bilgisayarınızı onarın seçeneğine tıklayın.

Öyleyse hem ilk söylediklerinizi yapıp hem de Bilgisayarınızı Onarın'ı yapmama gerek var mı? Yoksa sadece kurulum ekranından Bilgisayarınızı Onarın seçeneğine basmam yeterli midir?

NVIDIA ekran kartı sürücünü güncelle. En başta DDU ile var olan ekran kartı sürücünü sil. Sonra ekran kartının kendi sitesinden en güncel WHQL yazılı olan sürücüyü indir.

"sfc /scannow" rehberini uygula.
SFC /scannow komutu nedir? Ne işe yarar?

Memtest86 testini yap. Sonuçlarını paylaş.

Easy Anti Cheat kaldır.

NVIDIA ekran kartı sürücünü güncelle. En başta DDU ile var olan ekran kartı sürücünü sil. Sonra ekran kartının kendi sitesinden en güncel WHQL yazılı olan sürücüyü indir.

"Sfc /scannow" rehberini uygula.
SFC /scannow komutu nedir? Ne işe yarar?

Memtest86 testini yap. Sonuçlarını paylaş.

Easy Anti-Cheat kaldır.

Merhaba, söylediklerinizi sırasıyla yapıyordum Memtest86'dan sonra bilgisayarı yeniden başlattığım an 2 defa mavi ekran verdi ve 3. mavi ekran yerine onarım yapmamı istedi. Altta minidump dosyasını paylaştım.

4 görsel yüklüyorum bunlar da Memtest86 sonrası detaylı gösterim yanlış anlamadıysam. Sorun da yok gibi gözüküyordu halbuki.
ram1.jpg
ram1-2.jpg

ram2.jpg
ram2-2.jpg

Henüz Easy Anti-Cheat'i silmedim onsuz Apex Legends oynayamam. Silip yüklesem olur mu yoksa yüklemeli miyim?
Yani bir de çok ilginç bir şey dün bunları yaptım gece Origin'den Battlefront 2 indirmeye çalıştım 3 gündür bunu indirmeye çalışırken PC kapanıyor, yine kapandı. Daha sonra Epic Games'ten Ark Survival oyunun kalan indirmesini başlattım hiç sıkıntısız indirdi. İlginç bir olay o yüzden paylaşmak istedim. (Easy Anti-cheat'i de kaldırdım)

Son düzenleme:
Dosyayı erişime açın. Müsait olduğum zaman inceleyeceğim.

Memtest86 testi hata buldu mu? Bulmadıysa iyi. Eğer bulduysa RAM'ler arızalıdır.
Memtest86 herhangi bir hata bulmadı. Drive için de özür dilerim herkese açık zannediyordum.

Ayrıca 3 günlüğüne evde değildim kardeşim League of Legends oynarken defalarca mavi ekran almış onun haricinde sorunla karşılaşmamış. Her defasında farklı problemle karşılaşmam çok ilginç.

Dosyalarına baktım, ntoskrnl.exe hatası almışsın, win32kbase.sys hatası da oluşmuş. Sorunun BIOS sürümünden kaynaklı. BIOS sürümünü güncellemelisin. Sonra da bilgisayarına Komut İsteminden ilk önce;

sfc /scannow komutunu gir. Hatalar varsa düzeltecektir. Daha sonra da;
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth komutlarını gir, bilgisayarını yeniden başlat. Fare yazılımı varsa kaldır, daha sonra güncel bir versiyonunu yüklemeyi dene.
Burdaki işlemleri de yapmamı önerir miydiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı