SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION hatası

Selçuk Sercan

Kilopat
Yer
Amasya
Daha fazla  
Ofisteki bilgisayarımızda gün içerisinde 5 hatta 10 adet mavi ekran alıyoruz. Boşta veya yükte fark etmiyor bilgisayar donup kendini yeniden başlatıyor.

Genelde gördüğüm hatalar:

SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION
DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED_M

Minidump dosyalarım: Minidump.rar

Son düzenleyen: Moderatör:
Bellek testi yapın. Ayrıca sistemin bütün özelliklerini yazar mısınız?

USB aracılığıyla takılı olan klavye/fare harici bütün aygıtları çıkarın. Kamera veya türevi varsa bu da dahil. Ek olarak ekran kartının sürücüsünü DDU ile kaldırıp güncelleyin.

Bir Arduino aygıtı da takılı sanırım, onu da çıkarınız. BIOS'un oldukça eski olduğunu görüyorum. Hiç BIOS güncellemesi yapmış mıydınız?

Bellek testi yapın. Ayrıca sistemin bütün özelliklerini yazar mısınız?

USB aracılığıyla takılı olan klavye/fare harici bütün aygıtları çıkarın. Kamera veya türevi varsa bu da dahil.

Ryzen 5 3400G
16GB RAM
RX580
B450 Chipsetli Anakart (Hangi marka model hatırlamıyorum.)
650Watt PSU

Tamamdır. Anakartın modeli B450M S2H bu arada, dosyada görünüyor :) RAM'ler hakkında daha detaylı bilgi verebilir misiniz? Tek modül mü, birden fazla mı? Birden fazla ise kit olarak mı alındı ayrı ayrı mı?

Tamamdır. Anakartın modeli B450M S2H bu arada, dosyada görünüyor :) RAM'ler hakkında daha detaylı bilgi verebilir misiniz? Tek modül mü, birden fazla mı? Birden fazla ise kit olarak mı alındı ayrı ayrı mı?

8x2GB 2133MHZ G-Skill RIPJAW bellekler var.

Bu arada kamera varsa marka/model nedir? Cidden internette bulunamayan bir sürücüye sahip. Tek bulabildiğim MindVision USB 2.0 Camera oldu da. Bunu bildirirseniz sevinirim.

Güzel, kit halindelermiş. İlk mesajımda yazdıklarımı yapmaya başlayabilirsiniz o zaman. Memtest birkaç saat sürecektir bu arada, vaktiniz darsa önce diğerlerini yapabilirsiniz.

Bu arada kamera varsa marka/model nedir? Cidden internette bulunamayan bir sürücüye sahip. Tek bulabildiğim MindVision USB 2.0 Camera oldu da. Bunu bildirirseniz sevinirim.

Kamera değil ancak diş teknisyenlerinin kullandığı scanner makinesi var. Onun üstündeki kamera olabilir.
Güzel, kit halindelermiş. İlk mesajımda yazdıklarımı yapmaya başlayabilirsiniz o zaman. Memtest birkaç saat sürecektir bu arada, vaktiniz darsa önce diğerlerini yapabilirsiniz.
Teşekkür ederim önerileriniz için. Deneyeceğim baştan başlayıp. Durumu buradan bildiririm.
Güncelleme: RAM testini başarıyla geçti, bütün sürücüleri kaldırıp yeniden kurdum, Windows Update ile her şey güncelleştirildi ancak maalesef sorun çözülemedi. Son çare olarak kutulu Windows lisanslı ile format attım. Sorunum sadece böyle çözülebildi. Yardım eden herkese teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı