SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION hatası

İşletim sistemi
Windows 11

kazim07

Hectopat
RAM
8x2 Gb 1600MHz
SSD veya HDD modeli
Samsung 970 EVO Plus 1TB, Micron MTFDHBA512QFD 500
Ekran kartı
RTX 3060
Anakart
Lenovo LNVNB161216
İşlemci
Amd Ryzen 5 5600H
Arkadaşlar selam, yaklaşık olarak 1 hafta önce laptopumun depolamasını yükseltmek için gidip Samsung EVO Plus 1TB M.2 SSD aldım ve bilgisayarın düzenli bakımını yaptım (termal macun, fanları temizlemek vs.) Ve USB ile format attım ve bunlardan sonra bir problemle karşılaşmaya başladım. Bilgisayarım durup dururken mavi ekran yemeye başladı, başlarda bu hata sürekli Photoshop beta kullanırken beta sürümünden kaynaklandığını düşünerekten herhangi bir şey yapmadım lakin geçtiğimiz günlerde Photoshop kapalıyken bilgisayarım tekrardan mavi ekran verdi. Minidump klasörünü kontrol ettiğimde herhangi bir dosyaya rastlamıyorum fakat şunu fark ettim, ben ne zaman SSD'me (bunu yazarken tekrar çöktü ve UNEXPECTED_STORE_EXCEPTION hatası verdi) bir veri yazmak istesem, örneğin Unreal Engine'den bir kütüphane indirmek istediğim zaman vs. mavi ekran veriyor ve ekte bulunan hatayı veriyor. Bunun sebebi sizce neden olabilir? SSD'de herhangi bir arıza olabilir mi? (Samsung SSD'lerde çok sıkıntı olacağını sanmıyorum ama format atarken herhangi bir şekilde yanlış format atmış olabilir miyim?

20230611_0338140.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:

Otomatik bellek dökümü yerine küçük bellek dökümü seçmeyi denediniz mi?

BIOS güncel mi? BIOS'ta "SATA Mode" AHCI seçili değil mi?

Samsung Magician indirip firmware güncellemesi var mı yok mu diye kontrol edin, SSD'nin sağlığına da bakın.

CrystalDiskMark gibi bir programla test yapmayı denediniz mi? Gerçi herhangi bir yazma aktivitesinde mavi ekran alıyormuşsunuz.

Otomatik bellek dökümü yerine küçük bellek dökümü seçmeyi denediniz mi?

BIOS güncel mi? BIOS'ta "SATA mode" AHCI seçili değil mi?

Samsung Magician indirip Firmware güncellemesi var mı yok mu diye kontrol edin, SSD'nin sağlığına da bakın.

CrystalDiskMark gibi bir programla test yapmayı denediniz mi? Gerçi herhangi bir yazma aktivitesinde mavi ekran alıyormuşsunuz.

Windows'u eski SSD'ye yüklediğimde sorun düzeldi, şu an ise aklımda SSD'nin sahte olup olmayacağı var Samsung Magician uygulamasının haricinde sahte olup olmadıgını anlayabileceğim bir yöntem var mı? Gerçi Trendyol'un kendi sattığı ürün sahte ürün satmazlar diye tahmin ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı