Çözüldü SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION ve MEMORY_MANAGEMENT hataları

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

neofiyy

Femtopat
Daha fazla  
Dün akşam güzel bir şekilde oyunumu oynarken direksiyon seti için Logitech G HUB dışında Logitech Gaming Software tarzında bir şey kurmuştum kurulumu tamamladıktan sonra daha sonra yeniden başlat yerine şimdi yeniden başlata tıkladım ve bilgisayar kapandı bende o an fişi çekip yattım.

Sabah kalktığımda Windows'un girişinde mavi ekran yediğimi fark ettim, güvenli modda açarken herhangi bir sorun göremedim. Bir sürü yol denedim, yüklemiş olduğum programı kaldırdım fakat hâlâ 2 tane farklı mavi ekran yiyorum. Çözümü bilenleri bekliyorum teşekkür ederim şimdiden ♥.

Aldığım hatalar,
• SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION
• MEMORY_MANAGEMENT.

Eklemeyi unutmuşum, aynı zamanda dün ryzenmaster kurmuştum bilginize.

Çözüm
Hayır hard disk sistemde takılı değil.
HD Tune üzerinden xvdd diskini görmüyorsan sorun yok lakin bu disk sisteme takılı değilken Xbox temelli bir hata alman garip geldi.

Şu anda güvenli moddan çıkınca mavi ekran yemiyorum ama indirdiğim AMD driverına çift tıkladığım anda MEMORY_MANAGEMENT hatası aldım. Çok garip.
Sebep tekrar RAM olarak oluşmuştur. Biraz bakındım, bu konu ile ilgili ortaya atılan 2 3 durum var.

• *Arızalı disk/sanal disk
  • *Uyumsuz XMP ayarı
  • *Güncel olmayan BIOS

Disklerini kontrol et dedim zaten. BIOS üzerinden XMP ayarını kapatıp bu durumu tekrar kontrol et. BIOS Update de yapabilirsin.
Xbox harddiskin içerisindeydi ve mavi ekranı yerken hdd takılı değildi, güvenli mod dışında direk mavi ekran yiyorum. Güvenli moddayken bilgisayarı kapattım ve farklı olarak, system_service_exception win32kbase.sys hatası aldım. Diskle alakalı olduğunu düşünmüyorum ama testi yapacağım, ryzenmaster uygulaması ve diğer driver ın windowsla çakıştığını düşünüyorum şimdi ikisinide sildim. Ram almayı düşünüyordum zaten, eğer başka bir fikriniz yoksa ram alacağım ve son olarak formatlayıp temize geçeceğim.

Formatlayıp temize geçeceğim.
Bunu tüm sonuçların temiz olduğundan emin olduktan sonra yap. Şu an elimizde dosyalar ve sebepler var.

Xbox hard diskin içerisindeydi ve mavi ekranı yerken HDD takılı değildi, güvenli mod dışında direk mavi ekran yiyorum.
Şu an hard disk sisteme takılı mıdır?

Skle alakalı olduğunu düşünmüyorum ama testi yapacağım,
Güzel olur.

Şuanda güvenli moddan çıkınca mavi ekran yemiyorum ama indirdiğim amd driverına çift tıkladığım anda memory_management hatası aldım. Çok garip.

hayır harddisk sistemde takılı değil.

Hayır hard disk sistemde takılı değil.
HD Tune üzerinden xvdd diskini görmüyorsan sorun yok lakin bu disk sisteme takılı değilken Xbox temelli bir hata alman garip geldi.

Şu anda güvenli moddan çıkınca mavi ekran yemiyorum ama indirdiğim AMD driverına çift tıkladığım anda MEMORY_MANAGEMENT hatası aldım. Çok garip.
Sebep tekrar RAM olarak oluşmuştur. Biraz bakındım, bu konu ile ilgili ortaya atılan 2 3 durum var.

• *Arızalı disk/sanal disk
  • *Uyumsuz XMP ayarı
  • *Güncel olmayan BIOS

Disklerini kontrol et dedim zaten. BIOS üzerinden XMP ayarını kapatıp bu durumu tekrar kontrol et. BIOS Update de yapabilirsin.

Çözüm
Çok teşekkür ederim. Gece gece mutlu mutlu uyuyabilirim artık, sorun XMP ayarının 3200MHz olması (RAM'im 3000MHz). İyi geceler. İlgin için teşekkür ederim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu esasen bir disk değil, Xbox uygulamasının oyunları yönetmek için kullandığı bir miniport sürücüsü. Dolayısıyla sisteme takılı olup olmaması gibi bir durum yok.

Xbox uygulaması indirilen oyunlar için sanal diskler oluşturur. Bu sanal disklere xvdd yani Xbox Virtual Disk Driver miniport sürücüsü üzerinden erişilir, kendisi bir Microsoft sürücüsüdür. Bu yapı sayesinde Xbox için tasarlanmış oyunları bilgisayarda çalıştırmak için oyunu baştan yapmaya gerek olmuyor.

Minidumplarda Xbox sürücüleri/diskleri mevcutsa sorun genellikle bu yapıda değildir. Konu çözülmüş gibi görünüyor, ben de bu konuyu aydınlatayım.

Bu esasen bir disk değil, Xbox uygulamasının oyunları yönetmek için kullandığı bir miniport sürücüsü. Dolayısıyla sisteme takılı olup olmaması gibi bir durum yok.
Sisteme takılı olma meselesini xvdd için değil de HDD için demiştim. Şimdi şöyle ki XBOX uygulamalarının HDD içinde olduğu söylenmiş ve disk de sisteme takılı değil. Garip gelen şu oldu :

Bu disk sisteme takılı değilse içindeki uygulamalar nasıl hata veriyor? O bakımdan sormuştum aslında.

Geri
Yukarı