Çözüldü SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED mavi ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 8.1

ny4rlk0

Hectopat
Yer
AraAra Island
Başlıkta belirttiğim gibi mavi ekran alıyorum. Riot Vanguard yüklü. Windows 8.1 9600 kullanıyorum. Genelde herhangi bir tarayıcı ile video izlerken oluyor. İşin ilginç yanı Valorant oynarken hiç mavi ekran vermedi. Sorun iki aydır mevcut. DDU silip yükledim veya format attım fayda etmedi. Ekran kartı iki aylık. Vanguard kaldırıp yeniden kurmayı denedim. Twitter Minidump

mavimavimasmavi.jpg

Son düzenleme:
Çözüm
240 GB Windows kurulu olduğu için bunu paylaşıyorum. 240 GB tek başına takılı olduğunda veriyor aynı hatayı. DISM komutları bozuk sistemi onarmak amacıyla kullanılır. Kullandığım sistem MS kendi sitesinden indirilmiş ve hiçbir modifiyesi yoktur. Aktivasyonu KEY yazarak yapıldı. Microsoft genel olarak yüklüyor sürücü dosyalarını cdrom.sys modifiye edilmemiş kurulumda gelir zaten. Donanım sıkıntım var ama hangisi bilemiyorum. Anakart ise sıkıntı büyük.
Ayrıca şunları denedim :
Masaüstüne kopyala C:\Program Files\NVIDIA Corporation\Installer2\Display.Driver\nvlddmkm.sy_
Yönetici olarak komut satırını aç.
cd "C:\Users\%username%\Desktop\"
expand nvlddmkm.sy_ nvlddmkm.sys
nvlddmkm.sys Dosyasını önce hedefden silin sonra yeni dosyayı kopyalayın. C:\Windows\System32\drivers\
Yeniden başlat.
Oluşan dosya ile sildiğim dosyanın boyutu birebir aynı. Boşa kürek çektim resmen.
240-3.PNG240-4.PNG240k.PNG240k-2.PNGs.PNGsfc.PNG
Ayıya sormuşlar ensen niye kalın diye, kendi işimi kendim yaparım demiş.
Masaüstüne kopyala C:\Program Files\NVIDIA Corporation\Installer2\Display.Driver\nvlddmkm.sy_
nvlddmkm.sys Dosyasını önce hedefden silin sonra yeni dosyayı kopyalayın. C:\Windows\System32\drivers\
Yeniden başlat.
Valorant hata vermiyor. İlginç. Sorunu Windows 8.1 kullandığım halde Windows 7 Sürücüsünü yükledikten sonra çözdü sanırsam. (NVIDIA Windows 7 Sürücüsü 461.40)
Başlıkta belirttiğim gibi mavi ekran alıyorum. Riot Vanguard yüklü. Windows 8.1 9600 kullanıyorum. Genelde herhangi bir tarayıcı ile video izlerken oluyor. İşin ilginç yanı Valorant oynarken hiç mavi ekran vermedi. Sorun iki aydır mevcut. DDU silip yükledim veya format attım fayda etmedi. Ekran kartı iki aylık. Vanguard kaldırıp yeniden kurmayı denedim. Twitter Minidump

Eki Görüntüle 1011255
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

HDD sıkıntılı gibi hocam.

• HD Tune yazılımı ile "error scan" testi yapar mısın? Quick scan kapalı olsun.

• HD Sentinel yazılımı ile "Genel Bakış" sekmesini ve SMART verilerini paylaş lütfen.

• Bu rehberi uygulayın.

• Ve bunu.

• CD Rom üzerinde takılı CD varsa çıkarın. (HDD Caddy varsa bu yüzden bu gözükmüş olabilir.)

• Ağ sürücünüzü güncelleyin.

HDD sıkıntılı gibi hocam.

• HD sentinel yazılımı ile "genel bakış" sekmesini ve Smart verilerini paylaş lütfen.
  • Bu rehberi uygulayın.
  • Ve bunu.
  • CD-ROM üzerinde takılı CD varsa çıkarın. (HDD Caddy varsa bu yüzden bu gözükmüş olabilir.)
  • Ağ sürücünüzü güncelleyin.

1X 240 WD Green 1X 120 WD Green SSD kullanıyorum. Alternatif olarak 2TB Seagate üzerinde Ubuntu var. Windows ise 240 GB üzerinde. Valorant 120 GB üzerinde. "SFC /scannow" yapmama gerek yok sistem yeni kurulum. Belirttiğim gibi Windows 7, 8.1, 10 yaşadım aynı sorunu. Farklı WHQL, eski, yeni sürücüler denedim. Sistemin üzerinde sadece WinRAR, Valorant, Mozilla ve NVIDIA sürücüleri yüklü. CD-ROM yok. Ağ sürücüsüyle alakası olduğunu sanmıyorum. Yukarıda hata açık olarak "nvlddmkm.sys" gösteriyor. Bu ise hepimizin bildiği gibi NVIDIA sürücü dosyası. Hata günde bir ya da iki kere olduğu için düzelip düzelmediğini anlamak oldukça zor. Bazen iki günde bir oluyor.

240.PNG120.png

Son düzenleme:
Ya siz analiz edip kendiniz çözüm üretin ya da dediklerimi yapın. WD programı tam verileri göstermemiş.

• HD sentinel yazılımı ile "genel bakış" sekmesini ve Smart verilerini paylaş lütfen.
(Tüm disklere yaparsan iyi olur.)
Valorant 120 GB üzerinde. "SFC /scannow" yapmama gerek yok sistem yeni kurulum.

Genelde zaten çözmez bu sadece garanti maksadıyla yapılır. Yeni kurulan sistemle alakası yok. DISM komutları işe yararlar uygulayın lütfen.

Belirttiğim gibi Windows 7, 8.1, 10 yaşadım aynı sorunu.

Çünkü disk problemli.

cdrom.sys vardı CD-ROM yoksa ne olduğunu bilmiyorum.

Yukarıda hata açık olarak "nvlddmkm.sys" gösteriyor. Bu ise hepimizin bildiği gibi NVIDIA sürücü dosyası.
O zaman DDU ile temizleyip WHQL bir sürüm kurduktan sonra geçmez miydi?

240 GB Windows kurulu olduğu için bunu paylaşıyorum. 240 GB tek başına takılı olduğunda veriyor aynı hatayı. DISM komutları bozuk sistemi onarmak amacıyla kullanılır. Kullandığım sistem MS kendi sitesinden indirilmiş ve hiçbir modifiyesi yoktur. Aktivasyonu KEY yazarak yapıldı. Microsoft genel olarak yüklüyor sürücü dosyalarını cdrom.sys modifiye edilmemiş kurulumda gelir zaten. Donanım sıkıntım var ama hangisi bilemiyorum. Anakart ise sıkıntı büyük.
Ayrıca şunları denedim :
Yeniden başlat.
Oluşan dosya ile sildiğim dosyanın boyutu birebir aynı. Boşa kürek çektim resmen.
240-3.PNG240-4.PNG240k.PNG240k-2.PNGs.PNGsfc.PNG
Ayıya sormuşlar ensen niye kalın diye, kendi işimi kendim yaparım demiş.
Yeniden başlat.
Valorant hata vermiyor. İlginç. Sorunu Windows 8.1 kullandığım halde Windows 7 Sürücüsünü yükledikten sonra çözdü sanırsam. (NVIDIA Windows 7 Sürücüsü 461.40)

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı