T.C kimlik bilgilerinin internette gezmesi korkutuyor

Firelyfox145

Femtopat
Selam. Biliyorsunuz Türkiye'nin yarısından fazlasının T.C bilgileri internette geziyor. Bu beni gerçekten korkuttu. Annem ve kendim için çok endişeleniyorum bu yüzden. Üzerimize şirket açarlar numaramızı bulurlar paylaşırlar bilgilerimi falan paylaşırlar diye. Ya da bizi borca sokarlar falan. Bu beni gerçekten korkutuyor ve evet bu konularda paranoyak biriyim.

Bu tür durumlardan kaçınmak için E-devletten " Ortak / Yetkili olunmasına yönelik Kısıtlama İşlemleri" kısmında bu konuda içini rahat tutabilirsin.

Tabii vatandaşlarının bilgilerinin her yerde gezmesine çare bulamayan bir sistem bu durumda ne kadar koruyucu olabilir emin değilim

Selam. Biliyorsunuz Türkiye'nin yarısından fazlasının T.C bilgileri internette geziyor. Bu beni gerçekten korkuttu. Annem ve kendim için çok endişeleniyorum bu yüzden. Üzerimize şirket açarlar numaramızı bulurlar paylaşırlar bilgilerimi falan paylaşırlar diye. Ya da bizi borca sokarlar falan. Bu beni gerçekten korkutuyor ve evet bu konularda paranoyak biriyim.
Bunlar korkutmuyor beni korkutan başıma gelirse adalet bana inanır mı?

Tc kimlik, şifren, numaran, fotoğrafın, parmak izin dahi internette var. Çok kasma.

Bu bir söylenti. Yani öyle olsa sürekli haberler duyardık oradan buradan birilerinin üstüne şirket açılmış ya da farklı şeyler yapılmıştır diye. Onların arasında senin olup olmadığında belli değil zaten.
Söylenti değil genelde illegal kumar gibi işlerde kullanılıyor.

Hocam öyle olsaydı şu ana kadar herkesin üzerine şirket açılırdı insanlar bilgilere kolay ulaşabildiği için. İçinizi ferah tutun üstteki arkadaşın dediği mantıklı geldi ortak/yetkili kısıtlanmasınıda yapabilirsiniz iyi günler.

Mernis güvenli tutulamadığı için Discord'da 16 yaşında çocukların elinde geziyor. Mesela ad soyadını girip senin gibileri listeliyor ve bilgilerini görüyorlar. Seni tehdit falan ederler anca sende dava açarsın kaybeden karşı taraf olur. Ayrıca bilgilerin zaten satılıyor, geçenlerde açılmış bir konu bırakayım buraya: Twitter Hackendi

Geri
Yukarı