T.C. kimlik numaram çalındı, ne yapmalıyım?

Hento_31

Femtopat
Discord da bir arkadaşla tanıştım, sonra adımı ve soyadımı sordu, sonra benim T.C kimlik numaramı ve ağabeyimin telefon numarasını attı, bundan önce açılan bir konuda sadece ad ve soyad ile her şeyin ortaya çıkabileceğini yeni öğrendim, ona 500 TL para vermemi yoksa T.C herkese yayarim dedi. Ne yapmalıyım, ailemin bana kızmasından korkuyorum, sadece T.C ile bir şey yapılır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Discord üzerinden bunu yapan arkadaşın yaşı muhtemelen küçüktür, kendisini çok akıllı zannediyor belli ki. Bütün sohbet mesajlarının ekran görüntüsünü alıp CİMER'e iletin ve CİMER başvurunuzun ekran görüntüsünü de bu üstün zekalı arkadaşa gönderin daha da bir şey yazmayın, o korku ona yetecektir 😀

Arkadaşımda gösterdi bana isimden T.C. vs. bulunabiliyor bir tane bot tarzı bir şey ile. Banka hesabı açabilir ya da adınıza telefon hattı vs. alabilir. Ben korkutmak için yaptığını düşünüyorum. Kendisine bunun yasal olmadığını ekran görüntülerini aldığını ve yasal yollara başvuracağını söyle. Korkmanıza gerek yok.

Çoluk çocuğun hepsi yapıyor, para almak için yapıyor kimse uğraşmaz kolay kolay. CİMER'e şikayet edip SS atın. Sonra engelleyin problem çıkmaz. Discord'daki çoluk çocuk 20-30 TL'ye databaseler alıp yapıyor. Korkmanıza gerek yok...

Discord da bir arkadaşla tanıştım, sonra adımı ve soyadı mı sordu, sonra benim T.C kimlik numaramı ve ağabeyimin telefon numarasını attı, bundan önce açılan bir konuda sadece ad ve soyad ile her şeyin ortaya çıkabileceğini yeni öğrendim, ona 500 TL para vermemi yoksa T.C herkese yayarim dedi. Ne yapmalıyım, ailemin bana kızmasından korkuyorum, sadece T.C ile bir şey yapılır mı?

Mernis datasıyla kendini bir şey sanan Discord veletlerini boş verin. T.C ile hiçbir şey yapamazlar.

Geri
Yukarı