T.C. kimlik numarasını ve adresi bilen biri ne yapabilir?

• Konuyu başlatan Broscc
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 27
  • Görüntüleme 13B
Ortalıkta gezen bir veritabanı var dediğim gibi. Adını soyadını bilen biri korkutmak için söylemiştir Discord vb. yerlerden.
Ben birisine para gönderdim ve ardından dekont gönderdim dekontta bildiğiniz gibi TC kimlik numarası ikametgah adresim ve adım soy adım yazıyor beni arayıp tehdit etti karakola gittim memurlar bişey yapamaz dedi üstünde bile durmadı acaba yapabilirler mi??

Ben birisine para gönderdim ve ardından dekont gönderdim dekontta bildiğiniz gibi T.C. kimlik numarası ikametgah adresim ve adım soy adım yazıyor beni arayıp tehdit etti karakola gittim memurlar bir şey yapamaz dedi üstünde bile durmadı acaba yapabilirler mi?

Aynı şey benim de başıma geldi 500 lira yolladım dekont gönderdiğimde T.C. no ve ev adresini silmeyi unutmuşum endişeleniyorum.
Ben birisine para gönderdim ve ardından dekont gönderdim dekontta bildiğiniz gibi TC kimlik numarası ikametgah adresim ve adım soy adım yazıyor beni arayıp tehdit etti karakola gittim memurlar bişey yapamaz dedi üstünde bile durmadı acaba yapabilirler mi??
Aynı şey benimde başıma geldi 500 lira yolladım dekont gönderdiğimde tc no ve ev adresini silmeyi unutmuşum endişeleniyorum @Dnz00

Bu yollardan bende geçtim merak etmeyin eğer işini iyi bilen birisi ise sizi ölü olarak bile gösterebilir :) kimsenin gülücük vs atmasına gerek yok piyasayı bilen kişi her şeyi yapabiliyor tanıdığım bir kişi bütün sülalesini WhatsApp'dan grup kurmuştu ailesiyle vesikalık T.C. Bayağı bütün ilaç aşı bilgilerini falan atmıştı tabii sahte numaradan yapıyor.
Bilgili biri değilse de bir şey yapamaz zaten.
Tek T.C.'den okuldan işe vs her şeye erişiliyor.

e-Devlet'te adınıza şirket açılmasını engelleme bölümü var kullanabilirsiniz. Ara ara üzerine hat vb. şeylerin alınıp alınmadığı için de bakmanızı öneririm.

Geri
Yukarı