T5600 ile aynı sokete sahip işlemciler nedir?

Dizüstü bilgisayarların hepsinde işlemci değişmiyor diye biliyorum.

Dizüstü ise olmayabilir, masaüstü bilgisayarlar gibi harici işlemci takabileceğin bir soket yapısı barındırmıyorlar. BGA deniyordu sanırım o yapıya, LGA'ya benziyordu oradan aklımda tutuyorum. :D

İşlemcim Mobile Intel Core 2 Duo t5600. başka hangi işlemcileri bununla uyumlu sokete takabilirim?

Not: Bilgisayar dizüstü.

Laptop modeli nedir?
Bazı laptoplarda değişiyor laptopun kapağını aç işlemcinin yanında kilidini açmak için vida var mı bak değişiyorsa ona göre öneririz işlemci.
Dizüstü ise olmayabilir, masaüstü bilgisayarlar gibi harici işlemci takabileceğin bir soket yapısı barındırmıyorlar. BGA deniyordu sanırım o yapıya, LGA'ya benziyordu oradan aklımda tutuyorum. :D

PGA478 ve daha üst model soketler vardır.

Laptop modeli nedir?
Bazı laptoplarda değişiyor laptopun kapağını aç işlemcinin yanında kilidini açmak için vida var mı bak değişiyorsa ona göre öneririz işlemci.

PGA478 ve daha üst model soketler vardır.
İslemcinin üstünde kontrol kalemi ile açılan vida var. Çeviriyorum işlemci soketi yukarı doğru çıkıyor ve işlemciyi serbest bırakıyor. Vidayı geri sıkıyorum işlemci soketi aşağı kayıyor kilitleniyor. Kısacası işlemci yerinden çıkıyor.

Bunlar.
Ekran Resmi 2021-12-29 21.50.13.png

İşlemciyi değiştirebilseniz bile seçenekleriniz sınırlı olacaktır, TDP ve soğutma konusunda eski işlemci ile benzer değerlere sahip olanını seçmek gerekir.

Bunlar da uyumlu fakat çipset uyumsuzluğu olabilir. Çipsetiniz nedir?
Ekran Resmi 2021-12-29 21.59.55.png

1640804447919.png
Ekran Resmi 2021-12-29 22.01.10.png

Ben PPGA478 sisteme PGA478 takmıştım, şansıma çalıştı neyse ki :D. Soket yapıları aynı ama çipset uyumsuzluğu olabiliyor maalesef.

Geri
Yukarı