T7500 laptop için macOS önerisi

DenBay Tech

Hectopat
Makaleler
5
Elimde biraz eski bir laptop var ama ozellikleri 2007/2008 MacBook Pro 3,1 ve 4,1 ile cok yakin. Bu bilgisayara OS X lion veya El Capitan arasi kurulumlar yapmak istiyorum. OS X El Capitan'i Unibeast ile yazdirdim fakat olmadi. Kernel panic verdi ve restart atti. Wi-Fi, GPU, CPU ve diger her şeyi sorunsuz bu laptopta kullanabilir miyim?

Sony vgn AR610.
Intel Core 2 Duo T7500 2.2 GHz merom.
4 GB 800 MHz DDR2 SDRAM.
Wi-Fi kartim: Intel Wi-Fi 4965 agn.

GPU ise bahsettigim Mac'lerdekinin aynisi NVIDIA GeForce 8600M GT 256 MB.
(GPU devreye girdiginde macOS siyah ekranla boot ediyor bir boot arg lazim)

Depolama: 120x2 = SanDisk SSD Plus & PNY 120GB SSD.

Kurmak istedigim surumler. Hangisi en iyiyse onu kurmak isterim.

OS X 10.11.6 El Capitan.
OS X 10.10.5 Yosemite.
OS X 10.9.5 Mavericks.
OS X 10.8.5 Mountain Lion.
OS X 10.7.5 lion.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak Sierra daha sonra El Capitan deneyebilirsiniz, Clover deniyorsanız Clover yerine OpenCore deneyebilirsiniz. Wi-Fi kartı büyük ihtimalle çalışmayacaktır.

İlk olarak Sierra daha sonra El Capitan deneyebilirsiniz, Clover deniyorsanız Clover yerine OpenCore deneyebilirsiniz. Wi-Fi kartı büyük ihtimalle çalışmayacaktır.
Hocam Sierra T7500 CPU ile çalışır mı ?

OpenCore denediğimde çoğu zaman böyle garip bir CMOS ekranıyla karşılaşıyorum.
(örnek internetten bulma ama yine de çok benziyor)
IMG_0247.JPG.a450162b37515005f67b03890456bf87.JPG

Sizin işlemciniz Penryn ailesinden olarak aklımda kalmış hocam, Sierra'da çalışmaz. Bir de o ekranda Boot Maintenance Manager>Select From Boot File>EFI'nizin olduğu USB bölümü>EFI>OC>OpenCore.efi seçip boot edeceksiniz.

Sizin işlemciniz Penryn ailesinden olarak aklımda kalmış hocam, Sierra'da çalışmaz. Bir de o ekranda Boot Maintenance Manager>Select From Boot File>EFI'nizin olduğu USB bölümü>EFI>OC>OpenCore.efi seçip boot edeceksiniz.
Şimdi bir deneme yapacağım. Elimde bir sürü osxinfo.net'den ve archive.org'dan aldığım clover, opencore ve iatkos niresh gibi dağıtımlar var

Penryn konusunda ise buna T9500 gibi bir Penryn CPU bulup takabilirim fakat bu aralar ona ayırabileceğim vaktim yok. T7500 üzerine El Capitan ve Aktif 8600M GT kurabilmek istiyorum.

Bir El Capitan'ı deneyelim Hocam.

Hocam sorun yaşıyorum

OC : Failed to load configuration! adlı bir hatayla karşılaştım.

README notundaki bootx64'ü boot olarak ve düz boot'un sonuna 7 ekledim tekrar olmadı

Son düzenleme:
Config düzgün adlandırılmamıştır o zaman, bir kontrol edin.
Hocam boot picker root ekranı geldi sanırım oldu!

gelişmeyi tekrar yazarım.

verbose modda şu hata geldi
Debugger not configured. Hanging!! diye bir yazı çıktı

not! hazır configler varmış (disk içinden desktop/ yonah, merom & penryn'ı seçtim.

Ben de T6570 ile denerken bu hatayı almıştım, o hatayı çözdüğüm EFI'yi bulabilirsem atacağım. Onunla denersiniz.

Geri
Yukarı