T80 vs Driving Force GT

xraidesu

Hectopat
Daha fazla  
İlk öncelikle merhaba, 2 önce motorsporlarına başlayan ilgim ile beraber klavye ve mouse ile motorspor oyunlarına giriş yapmıştım fakat tahmin edebileceğiniz üzere neredeyse hiç keyifli olmuyordu. Tam 2 yıldır bir direksiyon istiyorum ve sanırım şu an aşağı yukarı 3000 TL'lik bir bütçe ile bunu gerçekleştireceğim fakat çok kararsız kaldım. İlk öncelikle Rampage V900-S alacaktım fakat okuduğum eleştriler ve izlediğim videolardan sonra çok ölü bölge sorunu yaşanması nedeniyle vazgeçtim. Şimdiden söyleyeyim oynayacağım oyunlar daha çok F1 ve Assetto Corsa olacak. İkinci el direksiyonlara baktığımda genel olarak üç tane direksiyon ilanlarıyla karşılaştım ve bu üçü arasında çok kararsız kaldım, bu yüzden seçimi buradaki deneyimli kullanıcılara bırakmak istiyorum.

1) Logitech Driving Force GT 900
Fiyat olarak 3200-4000 bandında gidip gelen ilanlar var bütçemi kurutana kadar kullanmak anlamına geliyor fakat internette izlediğim videolarda ölü bölgeye rastlamadım ve Force feedbacki de var diye biliyorum.

2) Thrustmaster T80
Aynı şekilde fiyatları 3000 bandında gidip geliyor, fakat benim daha çok merak ettiğim şey çok çok ucuza bulduğum PS4 Edition ile diğer T80'ler arasında bir fark bulunuyor mu?

3) Thrustmaster Ferrari 458
Bu aralarında sanırım en uygun fiyatlı olan daha ucuz olması beni cezbetse de performansı konusunda pek bir bilgim yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
En basitinden DFGT 900 derece, T80 ve 458 240 derece bu farkdan dolayı bile DFGT alınır. Satmak istediğinizdede dönüş açısından dolayı DFGT'yi hızlı satarsınız. Bende G27 ile DFGT arasında kalmıştım bütçemden dolayı DFGT satın aldım :) alırken 3.000TL'nin altına düşürmeye çalışın bana 2500TL'ye geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı