Tab S6 Lite alınır mı?

Exynos 9611 orta segmentte yer alan bir işlemci. Buna karşın A12 Bionic çok daha güçlü bir işlemci.

Şayet tabletle sıklıkla video render yapıp, bolca oyun oynayacaksanız; iPad 8 doğru seçim olacaktır. Gelecek sene yeni tasarımla ve ek özelliklerle güncellendiğinde bunu dert etmem, sadece aldığım performansa bakarım diyorsanız, bence iPad almalısınız. Ama gidip 32 GB olanı değil, 128 GB olanı almanızı öneririm. Sonra pişman olursunuz.

S6 Lite'ın Android 11 güncellemesini alacağı kesinleşti. Video render yapmayıp, en iyi grafikli oyunları oynamayacaksanız, en az 2-3 sene sıkıntı çıkarmayacaktır. Ama muhtemelen One UI 2.0 yüzünden ana ekrandayken biraz lag'lı çalışıyor. (Uygulamalar ve oyun çalışırken lag yok) Bu biraz rahatsız edici olabiliyor. Bir ara 2,100 TL ye falan satıldı. O fiyatlara yakın bulabilirseniz alabilirsiniz.

2,500 -2,700 TL civarında limitiniz varsa, Huawei Matepad 10.4'ü önerebilirim. 810 Kirin işlemcisiyle S6 Lite'dan çok daha güçlü. Üstelik ekranı TFT değil, IPS. Kalemi ayrı satılıyor. Ama kalem hediyeli kampanyaları olabiliyor kimi zaman. Bu arada belirtmekte fayda var; bu cihaz Google Servisleriyle gelmiyor. Kendi app marketi var. Ama internette Google Servisleri'ni nasıl kurabileceğinize dair bir sürü video mevcut.

Önerim sırasıyla; iPad 8 128 GB, Huawei Matepad 10.4, Samsung S6 Lite

Exynos 9611 orta segmentte yer alan bir işlemci. Buna karşın A12 Bionic çok daha güçlü bir işlemci.

Şayet tabletle sıklıkla video render yapıp, bolca oyun oynayacaksanız; iPad 8 doğru seçim olacaktır. Gelecek sene yeni tasarımla ve ek özelliklerle güncellendiğinde bunu dert etmem, sadece aldığım performansa bakarım diyorsanız, bence iPad almalısınız. Ama gidip 32 GB olanı değil, 128 GB olanı almanızı öneririm. Sonra pişman olursunuz.

S6 Lite'ın Android 11 güncellemesini alacağı kesinleşti. Video render yapmayıp, en iyi grafikli oyunları oynamayacaksanız, en az 2-3 sene sıkıntı çıkarmayacaktır. Ama muhtemelen One UI 2.0 yüzünden ana ekrandayken biraz lag'lı çalışıyor. (Uygulamalar ve oyun çalışırken lag yok) Bu biraz rahatsız edici olabiliyor. Bir ara 2,100 TL ye falan satıldı. O fiyatlara yakın bulabilirseniz alabilirsiniz.

2,500 -2,700 TL civarında limitiniz varsa, Huawei Matepad 10.4'ü önerebilirim. 810 Kirin işlemcisiyle S6 Lite'dan çok daha güçlü. Üstelik ekranı TFT değil, IPS. Kalemi ayrı satılıyor. Ama kalem hediyeli kampanyaları olabiliyor kimi zaman. Bu arada belirtmekte fayda var; bu cihaz Google Servisleriyle gelmiyor. Kendi app marketi var. Ama internette Google Servisleri'ni nasıl kurabileceğinize dair bir sürü video mevcut.

Önerim sırasıyla; iPad 8 128 GB, Huawei Matepad 10.4, Samsung S6 Lite
İpad 8 128 gb bütçemi aşıyor. Daha çok ders yapmak ve video izlemek için alacağım. O yüzden kalem önemli benim için. Matepad 10.4 de kalem olsa güzel fakat kalemi de 700 tl. Onun için galiba s6 lite alacağım. Çok teşekkür ederim yorumunuz için.

Son düzenleme:
HUAWEI MatePad 10.4 | HUAWEI Mağazası TÜRKİYE
Bu oyunlarda daha iyi performans verir. Google servisleri yok ama Moreapps ile HuaweiStore'da olmayan uygulamalara ulaşır hatta Apkpure Store ile Google Play'den fazlasına bile ulaşırsınız. 8. nesil İpad'de özellikle performans olarak çok çok daha iyi bir tercih tabi 700tl daha fazla verebilecekseniz ve 32gb size yetecekse.

Son düzenleme:
HUAWEI MatePad 10.4 | HUAWEI Mağazası TÜRKİYE
Bu oyunlarda daha iyi performans verir. Google servisleri yok ama Moreapps ile HuaweiStore'da olmayan uygulamalara ulaşır hatta Apkpure Store ile Google Play'den fazlasına bile ulaşırsınız. 8. nesil İpad'de özellikle performans olarak çok çok daha iyi bir tercih tabi 700tl daha fazla verebilecekseniz ve 32gb size yetecekse.
Oyun önemli değil benim için. Ders notları için kullanacağım çoğunlukla. 4 sene falan götürse yeter.

Konudan bağımsız özür diliyorum. Bende de Tab S6 Lite var satmayı düşünüyorum 2000 lira teklif var biraz daha beklemeli miyim sizce? Daha yükseğe satabilir miyim?

iPad daha iyi onu biliyorum da hem fazladan 1000 TL daha vermem lazım hem de tasarımını ve ekran oranını beğenmedim. Oyun falan oynamayacağım için S6 Lite yeter diye düşünmüştüm.

Ekran olarak nereyse aynı boyuttalar, S6 Lite hem ekran paneli hem de donanım yönünden biraz zayıf. Tek avantajı kalemi. Eğer alabiliyorsanız iPad 7 alın bütçe yeterse 8’de olabilir.

Konudan bağımsız özür diliyorum. Bende de Tab S6 Lite var satmayı düşünüyorum 2000 lira teklif var biraz daha beklemeli miyim sizce? Daha yükseğe satabilir miyim?
Neden satmayı düşünüyorsunuz ?
Tablet kesinlikle oyun tableti değil öncelikle bunu bilerek alın. Ben oyun amaçlı almadığım için hiç denemedim ama oyun performansına genel olarak çokta iyi denmez. Ben genellikle defter olarak kullanıyorum, kitap okuma, pdf okuyup düzenleme vs. dersler için harika seçenek. Diğer artıları şarj ömrü, hoparlör, arttırılabilir hafıza seçeneği ve en önemlisi mıknatıslı kalemi. Eksi olarak oyun performansı denilebilir ama ben alırken bunu bilerek aldığım için benim gözümde bir problem değil.

Başka sorularınız varsa sorabilirsiniz.
Bir şey daha soracaktım size. Mesela akıllı seçim yaptığınızda kalemle yazarken ekrana elinizi koyduğunuzda algılamıyor değil mi ?

Son düzenleme:
Algılamıyor ayarları çok kapsamlı. Cihaz gayet güzel de ben laptop alacağım ondan satıyorum.
Anladım teşekkür ederim.
Oyunlarda daha performanslı olması demek işlemcisisin daha iyi olduğu demek. Bence Huawei 4 sene götürür. Tab s6 lite ile 4 sene zor ama.
M pencili pek beğenmedim çok yapamamışlar gibi geldi bana. Bir de ayrıca 700 tl ye satılıyor. Yorumunuz için teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı