Tab S8 Ultra alınır mı?

YagamiLight

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba,

İncelemelerim sonucunda Tab S8 Ultra almaya karar verdim. Fiyatı sebebiyle IPad'lerden ekran boyutu ve işlemcisi sebebiyle de diğer Android tabletlerden öne çıkıyor. Yine de 8 gen 1 işlemcisi olması sebebiyle beklesem mi diye düşünmüyor değilim. Sormak istediğim kısma gelirsek; ben günlük kullanım için tablet arıyorum. Tabletten oyun oynamayı sevmediğim için ve çizim vs. pek anlamadığım için o kısımlarda kullanımım olmayacak. Okul için de yakın zamanda işim olmayacağı için muhtemelen kalem ile de pek işim olmayacak. Seyahatlerde yanımda olsun ekranı da büyük bilgisayardan sıkılınca da takılırım diye alacağım. Bu nedenlerle benim isteklerime bu cihaz fazla mı acaba diye düşünmüyor da değilim. Bunu seçme sebebim hem ekran boyutu hem de uzun seneler kullanılabilir olması. Biraz daha araştırınca Tab S9'un da ağustos gibi çıkacağını okudum. Pahalı olacaktır muhtemelen ama benim alacağım tabletin fiyatını düşürebilir diye düşünüyorum. Sorularım olarak da;

1-) S8 Ultra alınır mı? Benim isteklerim için fazla mı olur?
2-) Su da senin işini görür diyeceğiniz herhangi model var mı? (bütçe 20k max)
3-) Bu cihaz iyidir al işini görür derseniz de S9'u beklemek mantıklı mıdır?

Biraz uzun oldu ama aklımdaki her şeyi yazdım. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öyle bir kullanım için saçmalık ötesi olur. Bulabilirsen S7 FE öneririm. Çizim vs yapıyorum hiçbir sıkıntı yaşamadım. 3000x3000 çözünürlükte 50 katman dosyalarla uğraşmama rağmen bir takılma yaptığını görmedim şimdiye kadar. Şarj performansı da başarılı.

Hocam 4 gb rami var sanırım 64 gb da hard disk var biraz az değil mi ? Bir de SD 765 var sanırım 5-6 sene götürür mü bu cihaz beni ?

Bu tamamen ekonomi ile ilgili maddi durumun yerindeyse parayi harcayacak yerin yok ise s8 ultra alabilirsin ust seviye premium bir tablet. Uzun yillar kullanirsin.
Sorularinin cevaplari ise evet gunluk isler icin biraz fazla bir tablet ama belirttigim gibi bunun tek zarari maddi.
Gereksiz masraf yapmayim diyorsan ekrani kaliteli islemcisi cok kotu olmayan orta segment bir tablet bakabilirsin.

Hocam 4 gb rami var sanırım 64 gb da hard disk var biraz az değil mi ? Bir de SD 765 var sanırım 5-6 sene götürür mü bu cihaz beni ?
4 GB ram senin bahsettiğin normal kullanım için gayet yeterli. Ben çizimle uğraşmama rağmen bana yetiyorsa sana her türlü yeteceğini düşünüyorum. 64 GB kısmı ise göreceli. Ben 1 TB SD kart ile kullanıyorum. Sonuçta Apple ürünü değil bunlar, hafıza arttırımı yapabiliyoruz :)

Bu tamamen ekonomi ile ilgili maddi durumun yerindeyse parayi harcayacak yerin yok ise s8 ultra alabilirsin ust seviye premium bir tablet. Uzun yillar kullanirsin.
Sorularinin cevaplari ise evet gunluk isler icin biraz fazla bir tablet ama belirttigim gibi bunun tek zarari maddi.
Gereksiz masraf yapmayim diyorsan ekrani kaliteli islemcisi cok kotu olmayan orta segment bir tablet bakabilirsin.

S9 için ne dersiniz peki ? siz alacak olsanız bekler miydiniz ?

Normal sartlarda beklerdim ama turkiye sartlarinda Mayis-Haziran da secimden sonra dolar fiyati ne olacagi belli degil. Yada parani dolara cevirip bekleyebilirsin agustosa kadar.

Tabi üst model çıkınca fiyatının düşeceğini varsaydık ama oynamayabilir de çünkü hala premium olacaktır.

Ultra modeli herkese hitap etmeyecek bir model, özellikle yalnızca günlük kullanım için kullanacaksanız cihaza yapılan "tepsi gibi" yorumları doğru, ergonomik bir cihaz değil. Spesifik olarak büyük ekrana ihtiyacınız olabilecek çizim vs. ya da ağırlıklı masaüstü kullanıma uygun. Bunun yerine S8+ modeli daha hybrid bir model, iyice incelemeden almanızı önermem Ultrayı.

Hocam S8+ modeline de baktım arada 2k gibi fark var . Dediğiniz gibi boyutunu iyi düşünmek lazım ama film izlerken özellikle daha iyi olacaktır diye düşünüyorum

Geri
Yukarı