Elektronik Tab S9 FE 256 GB eğitim indirimiyle 11.929 TL

Alacak arkadaşlar varsa diye yazıyorum. Ben telefondan ve tabletten hiç oyun oynamayan biri olarak YDS'ye hazırlanmak için aldım bu tableti. Performans da alma gibi bir beklentim yoktu anlayacağınız. Artılarından bahsetmek gerekirse samsungun kendi uygulamasıyla ingilizce makale ve haberleri kelimenin üstünde bekleterek türkçeye kelime kelime çevirip sürekli okuma yaptım, bu inanılmaz faydalı oldu benim için. Bunun dışında ekranı 2'ye bölüp video ders izleyip bir yandan da çok kez not tuttum. Ekran ikiye bölündüğünde kasma olmadı.
Eksilerinden bahsedecek olursam tahmin ettiğiniz gibi bir performans tableti değil, bazı uygulamalar ve pdfler yavaş açılıyor, hiç oyun oynamadım ama youtube gibi yerlerde de sorun yaşamadım.
Son olarak istediğim puanı 3 ayda almamda faydası çoktur :)

Samsung chipset konusunda Apple M serisi gibi güçlü bir chipset üretebilirse gerçekten güzel rekabet edebilir ancak gelip de giriş seviyesi telefonlarına bile koyduğu AMOLED ekranı S FE serisi bir tablete koymaması, 90Hz olması ve yetmezmiş gibi 6GB RAM ve nispeten düşük chipset kullanması kabul edilebilir değil. Gerek ekran gerekse stylus konusunda Apple'ın önündeyken Apple'ın yeni çıkardığı M serisi işlemciler ve en son çıkardığı kalem Samsung tabletleri domine edecek gibi. Zaten Android sistemi Google hizmetleri yüzünden donanımı eşit olan IOS/IPadOS'ten daha fazla RAM ve işlemci gücü tüketiyorken özelliklerin böyle kısılması kabul edilebilir değil.
F/p olarak güzel bir cihaz. Aynı fiyata 9. nesil ipad var, ne ekranı bi şeye benziyo ne kasası. Samsung'un tableti kullanıyorum şu an, memnunum gayet, 9 fe+ 256gb/8gb modeli.

Alacak arkadaşlar varsa diye yazıyorum. Ben telefondan ve tabletten hiç oyun oynamayan biri olarak YDS'ye hazırlanmak için aldım bu tableti. Performans da alma gibi bir beklentim yoktu anlayacağınız. Artılarından bahsetmek gerekirse samsungun kendi uygulamasıyla ingilizce makale ve haberleri kelimenin üstünde bekleterek türkçeye kelime kelime çevirip sürekli okuma yaptım, bu inanılmaz faydalı oldu benim için. Bunun dışında ekranı 2'ye bölüp video ders izleyip bir yandan da çok kez not tuttum. Ekran ikiye bölündüğünde kasma olmadı.
Eksilerinden bahsedecek olursam tahmin ettiğiniz gibi bir performans tableti değil, bazı uygulamalar ve pdfler yavaş açılıyor, hiç oyun oynamadım ama youtube gibi yerlerde de sorun yaşamadım.
Son olarak istediğim puanı 3 ayda almamda faydası çoktur :)
samsung'un kendi uygulaması dediğiniz hangisi acaba? PDF okuma uygulaması mı?

Alacak arkadaşlar için şunu belirteyim: Aynı ürünün farklı renkleri arasında fiyat farkı olabilmekte. Ben geçen hafta s9 fe+ 12/256 griyi 14k ya aldım. Diğer renkler 16k dan başlıyordu. Eğer renk önemsizse buna dikkat edin. Ayrıca normal bir kullanımda 7 gb RAM kullanılıyor. 8 gb ram altı modeller bu nedenle mümkünse tercih edilmemeli.

samsung'un kendi uygulaması dediğiniz hangisi acaba? PDF okuma uygulaması mı?
Yazı olarak algılanan tüm metinlerde kullanılan entegre bir sistemi var. PDF veya internet sitesindeki yabancı dilde bir metnin üzerinde kalemi beklettiğinizde kelime kelime veya alanı büyüterek komple cümleyi çevirebiliyorsunuz.

Yazı olarak algılanan tüm metinlerde kullanılan entegre bir sistemi var. PDF veya internet sitesindeki yabancı dilde bir metnin üzerinde kalemi beklettiğinizde kelime kelime veya alanı büyüterek komple cümleyi çevirebiliyorsunuz.
Çok utanarak soruyorum ama yapamadım.

PDF yi indirdim. Samsung notes'da açtım. Kelimeyi seçtirmiyor.

Acaba başka bir program mi var? Anlattiginiz yöntem çok işime yarar. Bir becerebilsem.

S9 FE modeli yerine S9 FE Plus öneririm çok daha iyidir düz FEden FE Plus 128 alabilirsiniz fiyat sorun olursa ama yakın zaten fiyatları da. (Plus versiyonunda 2 kamera var) Ek olarak 8 RAM gerekli hani S7 FE de sıkıntı olmuyor pek ama fiyat farkı az olduğu için iyisini almak daha mantıklı gibi.

Geri
Yukarı