Tab S9 vs Tab S9 FE

Ben senelerce TFT ekranlı tablet kullandım, hiç rahatsız olmadım kalitesinden. Abartılıyor bence.
Aktif amoled ekranlı bir cihaz kullandıysanız yanından ilk saniyesinde rahatsız olmaya başlarsınız. IPS ekranlı telefon kullanan ben bile rahatsız oluyorum, ekrana çapraz açılardan bakarkenki olan kararmalar bile sinir bozucu oluyor.

Aktif amoled ekranlı bir cihaz kullandıysanız yanından ilk saniyesinde rahatsız olmaya başlarsınız. IPS ekranlı telefon kullanan ben bile rahatsız oluyorum, ekrana çapraz açılardan bakarkenki olan kararmalar bile sinir bozucu oluyor.
Tab A6 ile S8+. A6'yı hala aktif olarak kullanıyorum ve ekranından gram şikayetçi değilim. Yandan bakınca da hiç kararma olmuyor, wallpaper'ın alt kısmında sararma var ama abartılacak bir şey olduğunu düşünmüyorum.
IMG_20240303_132345.jpgIMG_20240303_132359.jpg

Tab A6 ile S8+. A6'yı hala aktif olarak kullanıyorum ve ekranından gram şikayetçi değilim. Yandan bakınca da hiç kararma olmuyor, wallpaper'ın alt kısmında sararma var ama abartılacak bir şey olduğunu düşünmüyorum.
Eki Görüntüle 2131562Eki Görüntüle 2131563
Sizin kendinize ait bir durum, fotoğraftan YouTube logolarını bakmak bile renk canlılığını öne koyuyor. Siyah ekran açıp da karşılaştırın isterseniz. TFT ekranlı Tab 3 lite var bende de. Arabada navigasyona döndürdüm, aktif kullanıyorum.

Okulda not tutmak PDF kitap kullanmak için bir tablet almak istiyorum. Bu iki model kalemi dolayısıyla ilgimi çekti ama biraz arada kaldım. Acaba aradaki farka değer mi? Ya da Plus modellerine mi bakmalıyım? Farklı model önerilerine de açığım.
Mobil cihazlarda oyun oynayan birisi olmadığım için S9 FE Plus modelini aldım.
Ağırlıklı olarak iş için kullanıyorum, bazen de evde yatakta dinlenirken bir şeyler izliyorum.

Sizde Oyun oynamayacaksanız kesinlikle FE modelini almanızı tavsiye ederim. Samsung'un öğrenci indirimiyle biraz daha uygun fiyata alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı