Tab S9 Plus vs Tab S9 FE Plus

Alizx

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, çok fazla seyahat ediyorum ve yanımda laptop taşımak yerine daha mobil bir şey arıyorum. PDF editleme, not alma, çizim yapma, film izleme ve arada laptop yanında 2. ekran olarak kullanmak gibi günlük yaşantımda kullanacağım bir tablet arıyorum. Galaxy Tab S9 serisi gerçekten çok hoşuma gitti. Uzun süre kullanacağım kaliteli bir ürün istiyorum. S9+ ve S9 FE+ arasındaki fiyat farkı azımsanmayacak seviyede olduğundan dolayı bu adımımda bilgili arkadaşların fikrini sormak istedim. Sizce S9+'a verilen para değer mi yoksa FE almak benim durumumda daha mı mantıklı?

Dağlar kadar fark var donanım olarak. S9 FE Plus modeline vereceğin parayı Ipad 9.nesil tablete ver çok daha iyi donanım olarak S9 FE+ modelinden. Bir tarafta A13 işlemcisi var, diğer tarafta Exynos 1380. Bu iki işlemci arasında da devasa fark var.

Son düzenleme:
Dağlar kadar fark var donanım olarak. S9 FE Plus modeline vereceğin parayı Ipad 10.nesil tablete ver çok daha iyi donanım olarak S9 FE+ modelinden. Bir tarafta A13 işlemcisi var, diğer tarafta Exynos 1380. Bu iki işlemci arasında da devasa fark var.
Samsung ekosisteminin içinde bulunuyorum. Bundan dolayı kaleme ekstra parasını verdikten sonra 10. nesil bir ipad den çok S9+ almayı tercih ederim açıkçası. Donanım olarak eksik gördüğünüzü belirttiniz ama sizce 14 bin tl fiyat etiketi için yine de değerlendirelemeyecek kadar kötü müdür?

Ben asla ve asla Ipad 10. nesil varken S9 FE+ almam. Normal şartlarda Apple modellerinin daha pahalı olması lazım. Bir tarafta üst seviye işlemci A13 varken, diğer tarafta orta-orta üst civarı bir işlemci var. Bu iki işlemci arasındaki performans farkı çok çok fazla. S9 FE+ modeli donanım olarak Ipad modelinden bariz geride olmasına rağmen fiyat olarak 2500 TL civarı da daha fazla. Hayatta bu paraları S9 FE+ modeline vermem. S9 Plus amiral gemisi işlemciyle geliyor. Uzun kullanımda da Ipad çok daha stabil olur S9 FE+ modeline göre. S9 FE+ modelini önermem. S9 Plus güzel alet o alınabilir.

Ayrıca S9 Plus seviyesinde daha ucuz Ipad Aır 5 modeli de mevcut M1 işlemcili. Bu model de S9 Plus modelinden çok daha güçlü bir işlemci barındırıyor.

Ben asla ve asla Ipad 10. nesil varken S9 FE+ almam. Normal şartlarda Apple modellerinin daha pahalı olması lazım. Bir tarafta üst seviye işlemci A13 varken, diğer tarafta orta-orta üst civarı bir işlemci var. Bu iki işlemci arasındaki performans farkı çok çok fazla. S9 FE+ modeli donanım olarak Ipad modelinden bariz geride olmasına rağmen fiyat olarak 2500 TL civarı da daha fazla. Hayatta bu paraları S9 FE+ modeline vermem. S9 Plus amiral gemisi işlemciyle geliyor. Uzun kullanımda da Ipad çok daha stabil olur S9 FE+ modeline göre. S9 FE+ modelini önermem. S9 Plus güzel alet o alınabilir.

Ayrıca S9 Plus seviyesinde daha ucuz Ipad Aır 5 modeli de mevcut M1 işlemcili. Bu model de S9 Plus modelinden çok daha güçlü bir işlemci barındırıyor.
10. Nesilde A14 olduğunu bilmiyorsun, bir de konuşuyorsun. S9+ piyasadaki en dengeli tablettir. Alan kimse pişman olmaz. Bütçe varsa S9+ alınmalı.

10. Nesilde A14 olduğunu bilmiyorsun, bir de konuşuyorsun. S9+ piyasadaki en dengeli tablettir. Alan kimse pişman olmaz. Bütçe varsa S9+ alınmalı.
Konuşma bomboş senden öğrenecek halim yok neyin ne olduğunu. 10.nesilde A14 olduğunu biliyorum, 9. nesil yazacakken yanlışlıkla 10 yazdım. 9. nesil varken FE Plus modeli anlamsız. S9 Plus güzel tablet zaten.

Geri
Yukarı