Tablet deşarj oluyor ama şarj olmuyor

alperengalip

Hectopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Galaxy SM-T230 tabletimi bazı tuşları ve bataryası çalışmadığı için harici bir tuş takımına ve batarya soketinden 3.8 Volt veren bir sisteme bağladım. Araçta arka koltuk tvsi olarak kullanıyordum. Şimdi başka bir tabletim daha var ancak bunu da taşınabilir olarak kullanacağım 1200MAH batarya buldum ve çalıştırdım.

Açıldı, ilk açılışta pil tam doluydu şarj %99'da idi biraz kullandım, güncellemeleri falan yaptım. Şarj doğal olarak kapasite düşüklüğünden 30 dakika içerisinde %50'ye düştü şarja taktım, %99'a kadar şarj oldu en fazla. Bu gün 5000MAH bir batarya bağladım %3 şarj ile açıldı, şarja taktım. 1 buçuk saat kadar şarj oldu %3'de kalmıştı. Biraz kullandım %2'ye düştü kapanmadan ben kapattım 1200'lük bataryayı geri taktım %58'de açıldı.

Video falan izledim, %40'a düştü. Şarj aletini bağladım. 2amper 25W şarj aleti 3500MAH telefonu 1 buçuk saatte şarj ederken bu bataryayı 30 dakikada hiç şarj etmemişti. 1amper 25W şarj aleti bağladım şarj etmedi(şarj denemelerinin hepsinde ekranda "şarj oluyor" ikonu çıkıyor). Bataryayı harici şarj cihazına takıyorum şarj oluyor, yüke bindiriyorum deşarj oluyor. Tablete taktığımda şarj olmuyor.

Geri
Yukarı