Tablete kurulan VPN modemde kontrol sağlayabilir mi?

YJMalmsteen

Centipat
Opera'da VPN açıp, kapatma harici hiçbir bilgim yok açıkçası VPN hakkında. Android tabletimde VPN kullanmak istiyorum fakat geçenlerde bir sitede şu yazıyı görünce çekindim açıkçası:

"kablonet kullanıyorum ve surfshark var. Suefsharktan vpn ayarları değiştirdim ve yine bağlanamıyorum. Vpn den bağlanamadığım gibi vpn devre dışı bıraktığım halde mevcut kendi internetim de bağlanmaz oldu. Bağdaştırıcı ayarlarından kendi aygıtım dışında eklenen vpn ile ilgili tüm aygıtlarıda kaldırdım yine durum aynı. Wifi ile modeme bağlanıyor ve kopuyor (internete değil, modeme). Aygıt yöneticisinden wifi cihazını kaldırdım, tekrar tanıttım yine aynı şekilde modeme bağlanıp kopuyor. Çıldırttı yeminle beni, bildiğin virüs gibi tüm ağ sistemime işledi. Bilgisayarı restart yaptım, bu sefer internete bağlandı ve bir sürü sonra modemden tekrar koptu ve bağlandı şu an sorun yok."

Tablete kurulan bir VPN uygulaması yerel sistemler üzerinde bu derece söz sahibi olabiliyor mu? Kesinlikle bu veya buna yakın bir durum yaşamamam gerekiyor tablet üzerinde VPN uygulaması kurulup, aktif hale getirildiğinde de o yüzden sormak istemiştim. Bilgili, deneyimli arkadaşlarımızın fikirlerini merak ediyorum.

Son düzenleme:
Arkadaşın yaşadığı sorun bilgisayar üzerinden ağ bağdaştırıcı ayarlarıyla oynaması sonucu oluşmuştur muhtemelen. Tabletten telefondan bağlandığın VPN ev internetine etki etmez. Play Store'dan 1.1.1.1 warp adlı VPN'yi indir aç kullan takıl kafana göre.

Arkadaşın yaşadığı sorun bilgisayar üzerinden ağ bağdaştırıcı ayarlarıyla oynaması sonucu oluşmuştur muhtemelen. Tabletten telefondan bağlandığın VPN ev internetine etki etmez. Play Store'dan 1.1.1.1 warp adlı VPN'yi indir aç kullan takıl kafana göre.
Anladım, çok teşekkürler bilgilendirme için.

Yeni konular

Geri
Yukarı