Tableti şarja takınca PC açılıyor

Shaotler

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5500, GTX 1050Ti, GIGABYTE B450M-K, CORSAIR 2x8GB 3200 Mhz
Bugün çok garip bir olay yaşadım. PC uyku modundaydı tableti şarja taktım ve PC açıldı. Sonrasında kendim yine denedim, her seferinde oldu. Nedeni ne olabilir ve zararı olur mu?

Bugün çok garip bir olay yaşadım. PC uyku modundaydı tableti şarja taktım ve PC açıldı. Sonrasında kendim yine denedim, her seferinde oldu. Nedeni ne olabilir ve zararı olur mu?
Bizde de dondurucu var. Onun yüzünden ikide bir gidiyordu ekran uyku modunda da açılıyordu. Onu mutfağa alınca sorun düzeldi şimdide ışığı açınca kapatınca ekran git gel yapıyor :D

Durum normal. Siz uyku modundaki cihaza bir komut veriyorsunuz ve açılıyor. Bu klavyeden bir tuşa basmak olabilir ya da mouse hareket ettirme, mouse tuşuna basma olabilir...
USB ye aygıt takıldığı zaman sistem hemen görüyor ve onu tanıyor. Açılması gayet normal ve olması gereken bir durumdur. Zararı yok.

Ev lanetlenmiş, taşının hocam. (!)
Şaka bir yana, flash bellek taktığınızda da aynısı olacaktır. Bilgisayara yeni bir aygıt takılıyor ve bu aygıtı kullanmak isteyeceğinizi düşünüp uyku modundan çıkıyor. Normal.

Bir zararı olmaz. Anakart üzerinde ki USB'ler aktif olduğu için uykudan uyanmış.

Durum normal. Siz uyku modundaki cihaza bir komut veriyorsunuz ve açılıyor. Bu klavyeden bir tuşa basmak olabilir ya da mouse hareket ettirme, mouse tuşuna basma olabilir...
USB'ye aygıt takıldığı zaman sistem hemen görüyor ve onu tanıyor. Açılması gayet normal ve olması gereken bir durumdur. Zararı yok.

Bir zararı olmaz. Anakart üzerinde ki USB'ler aktif olduğu için uykudan uyanmış.

Ev lanetlenmiş, taşının hocam. (!)
Şaka bir yana, flash bellek taktığınızda da aynısı olacaktır. Bilgisayara yeni bir aygıt takılıyor ve bu aygıtı kullanmak isteyeceğinizi düşünüp uyku modundan çıkıyor. Normal.

Kablo ile bağlıyorsanız çok normal bir durum.

Bizde de dondurucu var. Onun yüzünden ikide bir gidiyordu ekran uyku modunda da açılıyordu. Onu mutfağa alınca sorun düzeldi şimdi de ışığı açınca kapatınca ekran git gel yapıyor :D

Çünkü medya olarak algılıyor normal bir şey. Neresi garip anlamadım?

PC'ye USB olarak değil, aynı uzatmada farklı bir prize takınca uyanıyor.

Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Aynı uzatmadaki farklı bir prize cihaz taktığım zaman, PC uyku modundan uyanıyor. Windows ile alakalı bir durum sanırım, aşırı sinir bozucu...

Geri
Yukarı