Tableti TWRP'den sıfırlama

lProfessoRl

Hectopat
Arkadaşlar merhaba,
Tablete Android 6 ROM'u yüklemiştim. ROM stabil olmadığından bazı problemleri vardı. Tabletim General Mobile E-Tab 5 bu arada. Mesela tableti dik yapınca kalemi çalışmıyordu. Biryerden dosya bularak TWRP'den flashladım. Şimdi dokunmatik olayını düzelteceğim. Tableti fabrika ayarlarına döndürmek istiyorum. Bayağı kullanmıştım temizledikten sonra kalibrasyonu yapacağım. Şimdi konuya geleyim. Ayarlarda fabrika ayarı yok. Yedekle ve sıfırlama da sadece ağ sıfırlama var. Ben de TWRP'den sıfırlamak istiyorum. Temizle diye bölüm var oradan mı olacak neyleri seçeceğim. Dalvik, veri vs. gibi şeyler var. Eğer sıfırlarsam önceden flashladığım kalemi düzeltme dosyası vs. varya o ayarlarda mı gider. Yoksa normal tableti sıfırlayıp uygulamalar, fotoğraflar vs. onları mı siler. Çünkü flashladığım dosyaları zor buldum. Kameraya giriyordum kamera ters gösteriyordu vs. umarım anlatabilmişimdir.
Sonuç:
Nereden sıfırlayacağım?
Sıfırlarsam içine flashladığım dosyalar silinir mi? Yani tableti açtığımda aynı sorunlar gelir mi? Yedeğini aldım bu arada bilgisayara da attım.

Temizle bölümüne girip gelişmişe girmeden temizlemen gerek. Ama TWRP'nin eski sürümü ise gelişmişten data ile cacheyi silmen yeterli. Not olarak bunu yapman uygulamaları ve verilerini silecek.

Geri
Yukarı