Tabletin işlemci gücünü ve ekran çözünürlüğünü ayarlama

Kadiroaou

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. 2K 120Hz ekranı olan tabletim var ama videolar %80 1080p'de 60Hz oluyor. Pil tasarrufu yapmak için ekranı 60Hz yaptım ve ekranı da 1080p'ye düşürmek istiyorum ama bir ayarı yok. Geliştirici ayarlarında var mıdır? Geliştirici ayarları açmak garantiyi bozar mı? Bir de sadece video izlediğim için yine pil tasarrufu yapmak için işlemcinin gücünü düşürmek istiyorum. Güç tasarrufu var ama %70 ile sınırlıyor o bile YouTube uygulaması için fazla bence. Yardımcı olur musunuz?

Bilgisayara bağlayıp ADP App Control ile yapabilirsiniz.
Geliştirici ayarı garanti bozmaz. 1440P ile 1080P arasındaki fark için de değmez bence.
İşlemcinizi yük altına sokmazsanız zaten düşük frekansda çalışır, gerek yok böyle bir şey yapmanıza.

LADB uygulaması ile istenilen çözünürlüğe ayarlanabilir bunun için bazı uygulama içi komutlar, yapılması gereken ayarlar vs. var araştırıp bulabilirsiniz.

Bilgisayara bağlayıp ADP App Control ile yapabilirsiniz.
Geliştirici ayarı garanti bozmaz. 1440P ile 1080P arasındaki fark için de değmez bence.
İşlemcinizi yük altına sokmazsanız zaten düşük frekansda çalışır, gerek yok böyle bir şey yapmanıza.
2k dedim ama 2960 x 1848 imiş, bilmediğimden soruyorum gene değmez mi pil tasarrufu için? madem işlemci kendini ayarlayabiliyor o zaman ona gerek yok.

2k dedim ama 2960 x 1848 imiş, bilmediğimden soruyorum gene değmez mi pil tasarrufu için? madem işlemci kendini ayarlayabiliyor o zaman ona gerek yok.
Ben olsam kurcalamazdım hocam, yine de pil ömrünü uzatır. Ama değmez derim ben, kendi doğal çözünürlüğü varken niye düşüreceksiniz, o kadar para vermenin ne anlamı kaldı?

Ben olsam kurcalamazdım hocam, yine de pil ömrünü uzatır. Ama değmez derim ben, kendi doğal çözünürlüğü varken niye düşüreceksiniz, o kadar para vermenin ne anlamı kaldı?

Anneme Tab S9 Ultra aldım, evet çok para verdim ama çözünürlük için değil büyük ekran olması sebebiyle aldım bir de su geçirmiyor diye ve gün boyu eski dizler, filmler ya da YouTube'da vakit geçiriyor o yüzden günü tamamlasın istiyorum.

Anneme Tab S9 Ultra aldım, evet çok para verdim ama çözünürlük için değil büyük ekran olması sebebiyle aldım bir de su geçirmiyor diye ve gün boyu eski dizler, filmler ya da YouTube'da vakit geçiriyor o yüzden günü tamamlasın istiyorum.
11K mAH bataryası var hocam, günü tamamlar diye düşünüyorum. Aman aman bir fark olacağını da zannetmiyorum. Yine de kararlıysanız, Android cihazın çözünürlüğünü değiştirmek bir sorun oluşturur mu diye bir konu açın, bu konuda size sağlıklı tavsiye veremem. Bilmiyorum -'si var mıdır.

11k mAh bataryası var hocam, günü tamamlar diye düşünüyorum. Aman aman bir fark olacağını da zannetmiyorum. Yine de kararlıysanız, Android cihazın çözünürlüğünü değiştirmek bir sorun oluşturur mu diye bir konu açın, bu konuda size sağlıklı tavsiye veremem. Bilmiyorum eksisi var mıdır?

Ekran büyük olduğu için bataryanın büyük olması çok fark etmiyor ve günü tamamlamıyor. Aslında 1080 bile fazla eski dizler filimler en fazla 720p oluyor. Garantiyi bozmadan çözünürlüğü düşürebilirsem harika olurdu. Ben araştırmaya devam edeyim. Sağ ol ilgilendiğin için.

Ekran büyük olduğu için bataryanın büyük olması çok fark etmiyor ve günü tamamlamıyor. Aslında 1080 bile fazla eski dizler filimler en fazla 720p oluyor. Garantiyi bozmadan çözünürlüğü düşürebilirsem harika olurdu. Ben araştırmaya devam edeyim. Sağ ol ilgilendiğin için.
Rica ederim, şaşırdım şahsen.

Yeni konular

Geri
Yukarı