Tablette neler yapılabilir?

selovaski

Centipat
Merhabalar. Elimde şirket bilgisayarı dışında kişisel kullanımım için güçlü ama ağır bir notebook var, sürekli prize bağlı ayrıca. Yeni bir bilgisayar ya da tablet almanın arasında kaldım. Amacım evdeki günlük multimedya kullanımını alacağım cihazla gerçekleştirmek, seyahate vs. giderken de bilgisayar gibi yanıma alsam iyi olur günlük işler için.

Tablet olarak iPad 8. nesil ya da Matepad 11 düşünüyorum fakat ben bu cihazların incelemelerine baktığımda oyun, kalemle not alma/çizim gibi konularda üzerinde durulduğunu gördüm. Fare olmayan bir cihaza klavye takıp herhangi bir şey yapacağımı düşünmüyorum. Not alma kısmı da aslında işlevsel gözükse de ne kadar kullanırım emin değilim, çizim yapmıyorum ve öğrenciliğim sona erdiği için not alma-PDF kitap kullanımı gibi işlerim de yok. Yani benim muhtemelen iki konuda da bir kullanımım olmayacak. Sizce tablet almak uygun bir seçim olur mu, tabletle neler yapabilirim? Geçici bir heves olmasından korkuyorum verimsiz olacağını düşününce. Bunun yerine 2-in-1 ya da klasik ultrabooklara da yönelebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sosyal medyada dolaşırsın çizim yaparsın oyun oynarsın fotoğraf çekersin video düzenlersin video izlersin canlı görüşmeleri daha kolay yaparsın zoom üzerinden vb. film izlersin İnternette gezinirsin Word işleri yaparsın acil işlerini halledersin aklıma geldikçe ekleme yaparım

Merhabalar. Elimde şirket bilgisayarı dışında kişisel kullanımım için güçlü ama ağır bir notebook var, sürekli prize bağlı ayrıca. Yeni bir bilgisayar ya da tablet almanın arasında kaldım. Amacım evdeki günlük multimedya kullanımını alacağım cihazla gerçekleştirmek, seyahate vs. giderken de bilgisayar gibi yanıma alsam iyi olur günlük işler için.

Tablet olarak iPad 8. nesil ya da Matepad 11 düşünüyorum fakat ben bu cihazların incelemelerine baktığımda oyun, kalemle not alma/çizim gibi konularda üzerinde durulduğunu gördüm. Fare olmayan bir cihaza klavye takıp herhangi bir şey yapacağımı düşünmüyorum. Not alma kısmı da aslında işlevsel gözükse de ne kadar kullanırım emin değilim, çizim yapmıyorum ve öğrenciliğim sona erdiği için not alma-PDF kitap kullanımı gibi işlerim de yok. Yani benim muhtemelen iki konuda da bir kullanımım olmayacak. Sizce tablet almak uygun bir seçim olur mu, tabletle neler yapabilirim? Geçici bir heves olmasından korkuyorum verimsiz olacağını düşününce. Bunun yerine 2-in-1 ya da klasik ultrabooklara da yönelebilirim.
Peki tablet laptop alsanız? Yani mesela bende windows işletim sistemli bir minibook var onun gibi düşünün.

Eğitim için kullanırsın - İş için kullanırsın
Bilgi edinmek
Araştırma yapmak..
E-Postaları kontrol edersin Spotify dan şarkı dinlersin
Bankacılık işlemlerinizi ve diğer işlemlerinizi yapabilirsiniz

Bunlarda aklıma gelenler

Eğitim için kullanırsın - İş için kullanırsın
Bilgi edinmek
Araştırma yapmak..
E-Postaları kontrol edersin Spotify dan şarkı dinlersin
Bankacılık işlemlerinizi ve diğer işlemlerinizi yapabilirsiniz

Bunlarda aklıma gelenler

Yani uygun fiyata, hem dokunmatik hem mobil bir bilgisayar gözüyle bakmak doğru olur sanırım.

Haberlere bakarsın - koronavirüs haberlerini takip edersin - gündemi takip edersin
Sanal gerçeklik var ona bak technopata girersin forum sitelerine bakarsın daha rahat bir şekilde yazılım yaparsın
Netflix bakarsın Discord kullanırsın
Aklıma gelenler bunlar yani mantıklı tabii ki.
Ekranın çözünürlüğü kadar videolar izlersin yani yüksek kalitede.
Hava durumuna bakarsın.
Tableti televizyona bağlarsın.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı