Tabletteki silinemeyen virüsler

Ancak şöyle bir durum var ki Kaspersky ve Malwarebytes bu virüsleri devre dışı bıraktı. Deaktif yani.
Herhangi bir zararı yok, olsaydı şu ana kadar tüm banka bilgilerimiz çalınmış, hesaplarımız da çalınmış olurdu.
Virüsler deaktif durumda, veriler silindi. Hiçbir veri yok virüslerde.
Elite virüsü nedir?
Eskiden Pop-Up virüsleri vs. vardı, onları manuel olarak deaktif bıraktım, sildim.
Şu an aygıt yöneticisinde virüs denilebilecek bir şey yok.
Bir de ben önceden rootlamıştım tableti, o yüzden silinmiyor olabilir mi?

O sırada kime yetki verdiysen ondandır. Ancak önceki sorunla bu çelişiyor. :) Rootladım deyip nasıl root yetkisi veriliyor sormak abes gözüküyor.
Uygulamaya root yetkisi vermek diye ararsan kullandığın yazılıma göre anlatımları bulabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ancak şöyle bir durum var ki Kaspersky ve Malwarebytes bu virüsleri devre dışı bıraktı. Deaktif yani.
Herhangi bir zararı yok, olsaydı şu ana kadar tüm banka bilgilerimiz çalınmış, hesaplarımız da çalınmış olurdu.
Virüsler deaktif durumda, veriler silindi. Hiçbir veri yok virüslerde.
Elite virüsü nedir?
Eskiden Pop-Up virüsleri vs. vardı, onları manuel olarak deaktif bıraktım, sildim.
Şu an aygıt yöneticisinde virüs denilebilecek bir şey yok.
İnternette malware wiki elite yazıp veya youtube'da danooct1 android.elite yazıp da bulabilirsin.

Settings yani ayarlar bölümünü virüs olarak görüyor ve sürekli ekrana alibaba vb. reklam geliyorsa sorun sizinle alakalı değil. Üretici ROM dosyasına reklamları entegre etmiş, yani stock ROM'u yeniden kursanızda sonuç aynı olacak. Format atsanızda değişen bir şey olmaz.

Olur mu öyle saçmalık demeyin bazı üreticiler parantez içerisinde (çakallar) maalesef bunu yapmakta!

Settings yani ayarlar bölümünü virüs olarak görüyor ve sürekli ekrana alibaba vb. reklam geliyorsa sorun sizinle alakalı değil. Üretici ROM dosyasına reklamları entegre etmiş, yani stock ROM'u yeniden kursanızda sonuç aynı olacak. Format atsanızda değişen bir şey olmaz.

Olur mu öyle saçmalık demeyin bazı üreticiler parantez içerisinde (çakallar) maalesef bunu yapmakta!
O zaman sorun yok, ekrana sürekli alibaba reklamı bildirim olarak geliyor.
O sırada kime yetki verdiysen ondandır. Ancka önceki sorunla bu çelişiyor :) Rootladım deyip nasıl root yetkisi veriliyor sormak abes gözüküyor.
Uygulamaya root yetkisi vermek diye ararsan kullandığın yazılıma göre anlatımları bulabilirsin.
3 sene önce rootlamıştım. Teşekkürler :)
İnternette malware wiki elite yazıp veya youtube'da danooct1 android.elite yazıp da bulabilirsin.
Ben de öyle bir virüs yok sanırsam. Neyse zaten deaktif durumda virüsler. Ve whatsfapp gibi virüsleri Kaspersky temizledi. Şu an bulunan virüslerin hepsi deaktif durumda. Sıkıntı yok, teşekkürler :) Mecburi olarak o virüsler kalacak orada.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı