Taekwondo vs Kick Boks

Alwestia

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, babam ile bu sene kick boks ya da taekwondo'ya gitmeyi düşünüyorum. Ben 15 yaşındayım, lise 2'ye geçtim. Hem kendimi korumak amacıyla gitmek istiyorum. Şöyle 2-3 zargana beni çevirdiğinde kendimi korumak için hangi branş daha etkili olur, hangisi daha iyi bir branş?

Dövüşlerde karşınızdaki kişiyi dövmek istiyorsanız kick boksa gidin, fakat kendinizden uzaklaştırmak istiyorsanız taekwondoya gidin. Benim tavsiyem aikidoya gidin. Hem 2-3 kişiye karşı etkili oluyor, hem bıçağa karşı. (1 sene üstü giderseniz.)

En iyi savunma saldırıdır, Muay Thai öneririm.🥊🥊
İleri zamanlarda psikolojik sorunlara yol açabiliyormuş. 15 yıllık bir aikido hocası söyledi bunu bana.

Bence MMA.
Dövüşlerde karşınızdaki kişiyi dövmek istiyorsanız kick boksa gidin, fakat kendinizden uzaklaştırmak istiyorsanız taekwondoya gidin. Benim tavsiyem aikidoya gidin. Hem 2-3 kişiye karşı etkili oluyor, hem bıçağa karşı. (1 sene üstü giderseniz.)

İleri zamanlarda psikolojik sorunlara yol açabiliyormuş. 15 yıllık bir aikido hocası söyledi bunu bana.
Hocam aikidoda Çinli filmlerindeki bir sürü hareket yok mu?
O kadar hareket gereksiz diye biliyorum. Dövüş anı başka.
Çok kombine bir şeydi herhalde. Youtube'da bir tane jiu jitsucu abi vardı. O diyordu.

Brezilian jiu jitsu da olabilir bu arada.

Taekwondo neymiş patates. Kick boks daha iyi.

Aikido sokakta işe yaramaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı