Takdir ve Teşekkür ne işe yarıyor?

Makaleler
1
Yer
Diyarbakır
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CORSAIR 8GB Vengeance DDR4 2666MHz CL16 Single Ram
Asus H410M-K
I3 10100-F
STRIX GTX 1050TI
TOSHIBA 1 TB HDD
WD 240 GB SSD
Meslek
Öğrenci
Selam dostlarım, hocalarım.
Bir süredir önceki dönem teşekkür belgesi aldım diye ailem çok baskı yapıyor. Lise "9"um ve bugüne kadar hep takdir belgesi almıştım. Teşekkürü nasıl aldığımı falan direkt geçerekten sorumu tekrardan soruyorum.
Takdir veya teşekkür belgesini almak bizim hayatımızda ne gibi bir katkısı olabilir? Manevi olarak falan değil de kariyer olarak falan katkısı olur mu?

Son düzenleme:
Bir süredir önceki dönem teşekkür belgesi aldım diye ailem çok baskı yapıyor. Lise 9'um ve bugüne kadar hep takdir belgesi almıştım. Teşekkürü nasıl aldığımı falan direkt geçerekten sorumu tekrardan soruyorum.
Takdir veya teşekkür belgesini almak bizim hayatımızda ne gibi bir katkısı olabilir? Manevi olarak falan değil de kariyer olarak falan katkısı olur mu?
Sadece gösteriş.

Bu arada Lise 9 olduğunuza emin misiniz? teşekkür alma sebebiniz bu olabilir :d

Bir süredir önceki dönem teşekkür belgesi aldım diye ailem çok baskı yapıyor. Lise 9'um ve bugüne kadar hep takdir belgesi almıştım. Teşekkürü nasıl aldığımı falan direkt geçerekten sorumu tekrardan soruyorum.
Hiçbir katkısı yok. Tamamen göz boyama gibi bir şey. Aile çocuk çabalasın etsin diye gayret gösterttirmeye çalışıyor.

Hocam 10. sınıfa gidiyorum şu ana kadar 1 ya da 2 kere teşekkür belgesi aldım. Konuya dönelim, bunu az belge aldığım için söylemiyorum düşüncelerim böyle. Bana kalırsa sadece "belge" adı altındaki bir kağıt parçasından başka bir şey değil.

Belgenin bir katkısı yok aslında sadece alınan puanlar üniversite sınavında ekstra katkı sağlar ne kadar yüksek olursa o kadar iyi olur. Takdir, teşekkür falan gösterişten başka bir şey değil. Lise 9 da teşekkür almanızda normal bir durum. Yeni bir ortam vs. falan alışması biraz zor olabiliyor.

Hocam 10. sınıfa gidiyorum şu ana kadar 1 ya da 2 kere teşekkür belgesi aldım. Konuya dönelim, bunu az belge aldığım için söylemiyorum düşüncelerim böyle. Bana kalırsa sadece "belge" adı altındaki bir kağıt parçasından başka bir şey değil.
Hocam benim bir İngilizce öğretmenim var ki kendisine bayılıyorum çok dürüst çok iyi nasihat veren bir adam. O bile eğer elimde olsaydı lisede kazandığım 8 takdir belgesinide direkt yakardım diyordu. Açıkçası bana da kağıt israfı geliyor.

Takdir veya teşekkür belgesi başarının sonucunda alınan belgelerdir. Maddi olarak bir işe yaraması gerekmiyor.
Hocam ben iş alımlarında, mülakatlarda falan yada CV incelemelerinde belki oraya yazıyoruzdur yada en azından bizim başarımızı simgeleyen belgelerdir gibi hayal ediyordum fakat evet hiç bir şeye yaramıyormuş.

Geri
Yukarı