Take- Two CEO'su RDR'nin PS4 portunun fiyatının ticari açıdan doğru olduğunu söyledi

GTA Trilogy Definitive Edition'a o kadar sövülmesine rağmen 10 milyon satış sayısına ulaştığını duyduğumda çok şaşırmıştım. O zaman oyuncu toplulukları ve oyun haberleriyle de çok ilgim yoktu.

Ateşle oynuyorlar, kimler devrildi sektörde. Geçen Blizzard'ın eski bir çalışanı anlattı "şirket çoktan öldü, mirasını yiyorlar" diye.

RDR2 DLC'sini sırf online üzerinde çalışmak için iptal etmek, iki tane vasat Remaster yapıp $50-60 fiyat biçmek, Max Payne serisinin üzerine toprak atmak bunların hepsi kötüye işaret. Tabii GTA VI çıkarıp yine parayı kıracaklar ve millet bunları unutacak ama kendilerine ciddi bir açık dünya rakibi gelirse işler o zaman yaş.

Take- Two şirketi Rockstar Games'e sahip. Öncelikle bunu belirteyim ki "Neden Take- Two bu oyunla ilgili yorum yapıyor?" soruları sorulmasın.

Dün Red Dead Redemption'ın PS4 portu duyurulunca ve fiyatı 50 dolar olunca millet isyan etmişti. Hem Xbox kullanıcıları geriye uyumluluk sebebiyle oyunun Xbox 360 versiyonunu 10 dolara alıp Xbox Series X'te 4K oynayabiliyordu hem de hiçbir şey yapılmamış basit bir port için 50 dolar gerçekten yüksekti.

Şirket CEO'su ise fiyatla ilgili "Commercially Accurate" yani 50 dolarlık fiyatın ticari açıdan doğru bir fiyat olduğunu söyledi.

Kaynak:

Korsancılar bunu beğendi

Ayrıca RDR1 bu kadar hızlı nasıl çıktı? Biz GTA 6 bekliyoruz RDR1 Makyajlı port değil.

Ateşle oynuyorlar, kimler devrildi sektörde. Geçen Blizzard'ın eski bir çalışanı anlattı "şirket çoktan öldü, mirasını yiyorlar" diye.

RDR2 DLC'sini sırf Online üzerinde çalışmak için iptal etmek, iki tane vasat Remaster yapıp $50-60 fiyat biçmek, Max Payne serisinin üzerine toprak atmak bunların hepsi kötüye işaret. Tabii GTA V'i çıkarıp yine parayı kıracaklar ve millet bunları unutacak ama kendilerine ciddi bir açık dünya rakibi gelirse işler o zaman yaş.

Hocam ciddi ciddi Rockstar port oyunu 50 dolardan çıkarmış. Ben de sanıyorum duyuruldu. Remake falan oluyor. Şaka mı bu? RDR1 PS4'ten hayatta 500 liradan oynamam. RDR1 emulatörle oynarım daha iyi. Rockstar 1 fire verdi dedik de 2'de 2 oldu bu. GTA6 için para mı koparmaya çalışıyorlar anlamıyorum. Ya para istiyorsanız veririz biz 100-200 neden gidip port oyunu 50 dolardan çıkartıp itibar düşürüyorsunuz.

RDR2 DLC'sini sırf online üzerinde çalışmak için iptal etmek, iki tane vasat Remaster yapıp $50-60 fiyat biçmek, Max Payne serisinin üzerine toprak atmak bunların hepsi kötüye işaret.
RDR2'nin online modu da ellerinde patladı. Şu an nasıldır bilmiyorum ama geçen yıl özellikle Reddit'te insanlar isyan ediyordu. Rockstar ise orayı salmış durumdaydı.

Zamanında Dan ve Sam Houser'a bolca sövülmüştü. Bazı çalışanları haftada 100 saat çalıştırıyorlar diye(Ki bu Houser kardeşlerden biri de bu 100 saat çalışma sürecinin içine dahildi diye hatırlıyorum, yani çalışanlar 100 saat biz 5 saat olayı yoktu). Tamam, şirketin şu anki dandik politikası adamın insanları 100 saat çalıştırmasını haklı çıkarmıyor ama belli ki yönetim anlamında iyilermiş.

Çok iyi demiyorum çünkü Rockstar hiçbir zaman oyuncu dostu, iyi kalpli bir şirket olmadı.

@Ahmsef bunlar eskiden de paraya tapan bir firmaydı ama bu kadar göze batmıyordu. Ne zaman GTA Online parasını gördüler, tepedeki 1-2 kişi de ayrıldı olay koptu. O vakit RDR2 yapım sürecinde olduğundan yine ortaya şaheser çıktı ama sonraki dönem işte önümüzde.

Rockstar ve Take-Two'nun yola gelmesi için rekabete ihtiyacı var. O rekabeti getirecek kapasitede bir Bethesda var ama kulvarları çok farklı, CPDR desen onların da tecrübesi kısıtlı.

RDR2'nin Online modu da ellerinde patladı. Şu an nasıldır bilmiyorum ama geçen yıl özellikle Reddit'te insanlar isyan ediyordu. Rockstar ise orayı salmış durumdaydı.

Zamanında Dan ve Sam Houser'a bolca sövülmüştü. Bazı çalışanları haftada 100 saat çalıştırıyorlar diye(Ki bu Houser kardeşlerden biri de bu 100 saat çalışma sürecinin içine dahildi diye hatırlıyorum, yani çalışanlar 100 saat biz 5 saat olayı yoktu). Tamam, şirketin şu anki dandik politikası adamın insanları 100 saat çalıştırmasını haklı çıkarmıyor ama belli ki yönetim anlamında iyilermiş.

Çok iyi demiyorum çünkü Rockstar hiçbir zaman oyuncu dostu, iyi kalpli bir şirket olmadı.

Hocam RDR2 Online, Trilogy, Max Payne falan bunlar hayırlı olaylar değil. RDR2 DLC çıkmayıp lanet bir Online yapıp üstüne Rezalet remakeler yaptılar. Port istiyorduk fakat 50 dolar falan istemiyorduk. 100 lira olsa herkes takır takır alır. 30 dolar yapsalar alınırdı. Her oyuna sırf "Rockstar" Sırf "Ubisoft", "EA" falan diye 50-60 dolardan çıkmamalı. Kalitesiz bir AAA oyun da 60 dolar Elden Ring, GoW ragnarök de 60 dolar.

@Ahmsef bunlar eskiden de paraya tapan bir firmaydı ama bu kadar göze batmıyordu. Ne zaman GTA Online parasını gördüler, tepedeki 1-2 kişi de ayrıldı olay koptu. O vakit RDR2 yapım sürecinde olduğundan yine ortaya şaheser çıktı ama sonraki dönem işte önümüzde.

Rockstar ve Take-Two'nun yola gelmesi için rekabete ihtiyacı var. O rekabeti getirecek kapasitede bir Bethesda var ama kulvarları çok farklı, CPDR desen onların da tecrübesi kısıtlı.

Hocam GTA 5 çok seven ve şu an RDR2 oynayan birisiyim. GTA 6 eğer sırf Online misali çıkarak offline modu kötü çıkarsa ben Rockstara saygım inanılmaz düşer. RDR1 portunu 30 dolar yapsalar tek laf etmezdim.

Eğer oyun sektörü bu şekilde devam ederse ancak kendi kendilerini batırabilirler. Aynı Ubisoft'un onlarca markaya(Ki bunların bazıları sektörde rakipsizken, mesela Far Cry) sahip olmasına rağmen kendi kendini batırması gibi.

Hocam GTA 5 çok seven ve şu an RDR2 oynayan birisiyim. GTA 6 eğer sırf Online misali çıkarak offline modu kötü çıkarsa ben Rockstara saygım inanılmaz düşer. RDR1 portunu 30 dolar yapsalar tek laf etmezdim.

GTA V'ın hikayesi kuş kadardı ben bile bittiğinde şaşırmıştım, eyvallah RDR2 ile milleti hikayeye doyurdular lafım yok da bilmiyorum bundan sonra ne olur.

GTA serisinin aynı IV'de olduğu gibi derinlikli ve kült bir hikayeye ihtiyacı var. Biraz da karanlık bir atmosfere ama onu daha yapmazlar sırf çoluk çocuk satın alsın diye.

Eğer oyun sektörü bu şekilde devam ederse ancak kendi kendilerini batırabilirler. Aynı Ubisoft'un onlarca markaya(Ki bunların bazıları sektörde rakipsizken, mesela Far Cry) sahip olmasına rağmen kendi kendini batırması gibi.

Baldur's Gate 3 geldi çıkardı masaya vurdu buna konuşun diye. Bizim böyle eski toprakların gelip ayar vermesine ihtiyacımız var. Bethesda ve Blizzard bunu yapamadı sonları satılmak oldu.

Ben iyice Rockstar firmasından şüphelenmeye başladım işler hiç iyi gidecek gibi durmuyor, firma bana kalırsa çünkü benim GTA VI için beklentim iyice düşük olmaya başladı. Eğer GTA'dan da istediği neticeyi göremezsek, kötü bir çıkış yaparsa şayet Rockstar ciddi anlamda kendi sonunu bence kendi eli ile bitirmiş olacak, benim tahminime göre.

Bu dediklerine inanan Erdoğan'ım dünya lideri olduğuna bile inanır aynen ben de Messi 😀

Böyle yapacaklarsa port ya da remastered işine bir daha girmesinler. 13 senelik oyunun kaplamalarını düzeltmeye, FPS'ini arttırmaya bile zahmet etmeden 50 dolar istemek herşeyi geçtim ayıp.
PC'ye de ya hiç çıkartmaz ya da böyle çıkartır bunlar.
Tebrikler Rockstar Games.
GTA 5'i sağmaya devam...

Geri
Yukarı