Take-Two Interactive'in garip politikaları

MacMilan

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Geçenlerde çoğu kişinin bildiği gibi Red Dead redeption 2 Türkçe yaması take-two ınteractive tarafından yayınlanmadan kaldırılmıştı. Peki soruyorum FiveM denilen platformdaki insanlar milletin sırtından eşek yüküyle para kaldırıyor ve Take-Two Interactive buna hiç sesini çıkarmıyor? Türkçe yamada bir mod FiveM'de bir mod. Yamanın kaldırılmasındaki en önemli etken oyunun içindeki içeriklerin değiştirilmesiydi. Türkçe yama ekibiyle hiçbir bağlantım yok, ben sadece bundaki adaleti sorguluyorum. Buyurun tartışalım.

FiveM'ın ne olduğu hakkında çok fazla bi' fikir sahibi değilim ama Take-Two''nun izni varsa ortada bi' adaletsizlik söz konusu değil. Çeviriyi yapan ekibin de Take-Two'dan izin aldığını sanmıyorum çünkü telif nedeniyle yamanın iptal olduğu söyleniyor.

Çok fazla üstlerinden para kazandıkları hakkında mail alırlarsa olacağı bu. Aynı şeyi Fivem de yapıyor hatta çok daha fazlasını, ama insanlar, Fivem ürününüzün üzerinden para kazanıyor diye mail yağmuruna tutmuyorlar. Alan memnun satan memnun çünkü.

Şöyle örneklendireyim, yapımcı firma ev sahibi, bağımsız geliştirenler kiracı, hizmet satın alanlar ise komşular. Komşular kiracıdan rahatsız olup ev sahibine aşırı şikayette bulunursa o kiracı evden çıkarılacaktır. Bu kadar basit. :)

FiveM'ın ne olduğu hakkında çok fazla bi' fikir sahibi değilim ama Take-Two"nun izni varsa ortada bi' adaletsizlik söz konusu değil. Çeviriyi yapan ekibin de Take-Two'dan izin aldığını sanmıyorum çünkü telif nedeniyle yamanın iptal olduğu söyleniyor.

FiveM, GTA V'in 3. parti yazılımı, RolePlay modudur. Genellikle yayıncılar ya da yazılım işiyle uğraşan insanlar 32-64-128 kişilik sunucular açıp oyuncuları bir araya doldururlar. Yayıncıların sunucularına girmek nedense biraz zordur. Her sunucunun kendine has mülakatları vardır. RolePlay terimleri hakkında sorular ve mantık soruları sorarlar. Bu sınavı iyi bitiren kimseler sunucuya alınır. Yayıncı sunucularına giren insanlar Twitch'de yayın açarak minimum 1000 en fazla 7000 kişi izleyici alır. Ayriyeten sunucu sahipleri, oyun içi para ve modlu araç adı altında belirli fiyatlardan ekstra para kazanır.

Yeni konular

Geri
Yukarı