Takılan USB'lerin Göründüğü Halde Çalışmaması Sorunu

tui

Hectopat
Kablolu klavyemin kablosunu çıkardıktan sonra tekrar çalışmamaya başladı.
Daha sonra kablosuz mouse'un USB'sini çıkarınca o da çalışmamaya başladı.

Aygıt yöneticisinde hangi USB'li aygıtı taksam ünlem işareti çıkıyor ve kod 28 hatası oldugu yazıyor. Driver yüklenmiyor zaten kullandıgım ürünler ''tak - çalıştır''.

Bu sorunu nasıl ortada kaldırabilirim arkadaşlar. Konu hakkındaki başka bilgiler vermem gerekiyorsa lütfen belirtin. Teşekkürler.

Unbenannt.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Tüm USB portlarda mı bu sorun oluyor?
Çalıştığını bildiğiniz USB flash bellekle sorunlu portu tekrar deneyin.

ben de benzer bir sorun yasadim. takili olan aygitlari cikarip tekrar taktigimda calismamaya basladilar. ne kablolu aygitlar ne de kablosuz. sadece flash bellekler calisiyor. diger tüm usb li aygitlarda ünlem isareti cikiyor ve driver bulunamadi hatasi aliyorum.

Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Shutdown değil. Restart. Sorunun bir de bu şekilde devam edip etmediğini kontrol ediniz.

Aygıtları bilgisayara bağladıktan sonra sistemi güvenli modda açın. Orada aygıt yöneticisinden sürücüleri silin. Sistemi tekrar başlatın. Sorunun devam edip etmediğini bildirin.

BIOS'u güncelleyin. Güncellemeyi bilmiyorsanız boşverin. İkinci adımda BIOS'u varsayılan ayarlara döndürüp kaydedip çıkın. Ardından sistemi normal olarak başlatın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı