Takılmalar neden oluyor?

APlusMath

Decapat
Lütfen tamamını okuyunuz...

Masaüstü oyun bilgisayarımda fare hareket ettirirken süzülüyor resmen, ama 4 yıl önce orta-üst seviye olarak aldığım laptopumda ise fareyi kaydırırken arkasındaki gölgeyi bile izliyorum ve sanki 15 FPS'de hareket ediyormuş gibi geliyor.

Bunun sebebi masaüstümdeki farenin 1ms 12000 DPI olmasından mı kaynaklı yoksa monitörün 144Hz olmasından mı? İşlemci ile falan sanırım alakası yoktur.

Ayrıca Laptopumda ise 60Hz diyor DxDiag komutundan baktığımda HD Graphics kısmında. 60Hz'de akıcı olması gerekmiyor mu yine de? Yoksa farem Logitech'in kablosuz 110TL'lik ucuz mouseından dolayı mı kaynaklı?

2.sorum ise ekranda bazı şeyleri açarken (örneğin: Google Chrome'da bir şeyler aratırken, Chrome açarken) laptopta takılma hissi oluyor. Monitöre bağlayınca monitörde bu durum olmuyor. Ne alakası var?

3.sorum ise internetim 50Mbps. Masaüstünde daha Netflix, YouTube izlerken hiç takılmadım ama laptopta YouTube'da 1080P video izlerken takılmalar, duraklamalar oluyor. Netflix'te olmuyor ama YouTube'da oluyor. Bunun nedeni internet olsa, masaüstü PC'de olurdu. Sadece laptopta oluyor neden? Monitöre bağlayınca bu takılmalar geçer mi? Denemedim.

Son düzenleme:
Neden hocam, ekran kartının YouTube'da donma ile ne alakası olabilir ki? Ayrıca GTA940M'de var laptopta.

Hocam Intel HD Graphics 1080P'de anlık takılmalar yapabilir diye düşündüm. NVIDIA ekran kartınızda varmış. Laptop hangisini kullanıyor bir bakar mısınız intelse durum normal 1080'de anlık takılmalar olur işlemci entegreli olduğu için fakat NVIDIA ise işler değişir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
buradan bakabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
buradan bakabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim hocam. Baktım. Yüksek performanslı işlemci diyor Google Chrome için. Yani GT940M'i kullanıyor. Bu YouTube'da 1080P yapınca videolardaki takılmanın nedeni neyki acaba. Acaba Laptop düzgün açiyorda, ekran mı veremiyor onu. Monitöre bağlayınca normal sayfalardaki takılmalar geçiyor ama YouTube'ı denemedim daha.

Yeni konular

Geri
Yukarı