Taksim'de kalacak otel önerisi

Yamete Kudasai

Kilopat
Makaleler
4
İlk defa İstanbul'a geliyorum, tek başıma olacağım ve 2 gece kalmayı düşünüyorum. Sadece gece uyumak için kullanacağım güvenli ve ucuz yollu bir yer arıyorum.

Otel öneremem ama resepsiyonist olarak tavsiye verebilirim.
  • Önce gideceğin oteli telefondan arayarak fiyat al.
  • Seçtiğin otellerde promosyonlu fiyat veren acenteleri incele.
  • İnternet acente, Online rezervasyon kanalı vs. fiyatlar değişik olur, en uygun yolunu bulmaya çalış.
  • Otele kurye ile (Yemeksepeti vs.) Sipariş alıyorlar mı sor.
  • Fiyatta pazarlık etmeye çalış, sürekli misafir fiyatından kalamam mı diye sor.
  • Bed+breakfast olan çoğu otel kahvaltıyı fiyattan kıramıyor, fakat bazıları kahvaltıyı çıkartarak daha ucuz fiyat verebiliyor.
Son olarak da; Antalya'da 4 yıldızlı otelde çalışıyorum, bizim fiyatlarımız tek kişi için gecelik oda+kahvaltı 1.700 TL. Fakat 1.400 TL (eski fiyattan) verebiliyoruz.

Yeni fiyat güncellemesine giden otellerden eski fiyattan kalmayı da teklif edebilirisin.
Önerim booking. C2m, expedia, otelz, tatilsepeti, halalbooking gibi acentelerden fiyatlara ve yorumlara bak. Booking ve halalbooking güvenlik açısından sıkıntılı olan otellerle anlaşmıyorlar.

Turist harici kalacak otel neredeyse yok gibi. Odalar var günlük ama çoğu leş. Kiraya verenlerin pek umurunda değil. Çoğu otel 2500 TL gecelik. Daha ucuz ve temiz fiyata neredeyse yok gibi.

Geri
Yukarı