Çözüldü Taksit ile ürün alınca ödeme nasıl olur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

azucar22

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. 10000 TL limitli kredi kartım var. Yaklaşık 5000 TL'lik ürünü 3 ay taksit ile almak istiyorum. Asgarisini ödemek istesem 1666+normal kullandığımın asgarisini mı öderim yoksa farklı bir ödeme şekli mı olur?

Çözüm
Merhaba. 10000 TL limitli kredi kartım var. Yaklaşık 5000 TL'lik ürünü 3 ay taksit ile almak istiyorum. Asgarisini ödemek istesem 1666+normal kullandığımın asgarisini mı öderim yoksa farklı bir ödeme şekli mı olur?
5.000/3= 1666.66 kuruş aylık ekstrenize eklenir. Asgarisi 1666'dan daha az olur. Aylık 1666+kullandığınız miktari ödersiniz.
5.000/3= 1666.66 kuruş aylık ekstrenize eklenir. Asgarisi 1666'dan daha az olur. Aylık 1666+kullandığınız miktari ödersiniz.

Çözüm

Sakın!
Asgari ödeme hem banka hem limit hem findex puanı etkiler.

Çoğu banka 2 Asgari ödeme yapinci kartı kısıtlamalar koyuyor.
Aylık taksit 1666 ise siz 2000 ya da 1700 ödeyin...

Asgari ödeme çok çok acil durumda yapın.
Örnek is değişiklik,maaş yada avans alamamak gibi bunu da 2 sefer değil 1 sefer yapın.
Bu işlem 3 ay sizi puanı etkiler ama zaman kazandırır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sakın!
Asgari ödeme hem banka hem limit hem findex puanı etkiler.

Çoğu banka 2 asgari ödeme yapinci kartı kısıtlamalar koyuyor.
Aylık taksit 1666 ise siz 2000 ya da 1700 ödeyin...

Asgari ödeme çok çok acil durumda yapın.
Örnek is değişiklik, maaş ya da avans alamamak gibi bunu da 2 sefer değil 1 sefer yapın.
Bu işlem 3 ay sizi puanı etkiler ama zaman kazandırır.

Cevap için teşekkür ederim. Fakat bir soru soracağım. Bahsettiğiniz şey asgari tutarın üzerinde ödemem gerektiği değil mi? Yani asgari ödemesi 2000 lira olan şeyde 2500 ödeyeyim ki zararı olmasın. Ama tamamını ödemiyorum sonuçta. Bunun bir zararı olmaz mı?

Cevap için teşekkür ederim. Fakat bir soru soracağım. Bahsettiğiniz şey asgari tutarın üzerinde ödemem gerektiği değil mi? Yani asgari ödemesi 2000 lira olan şeyde 2500 ödeyeyim ki zararı olmasın. Ama tamamını ödemiyorum sonuçta. Bunun bir zararı olmaz mı?

Kesinlikle. Eğer taksitle almadiysanız asgari +50/+100 de olsa fazla ödeyin.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı