Taksit süresi boyunca kredi kartının asgari tutarını ödemek

CanDalkılıç

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci/İngilizce Öğretmenliği/DEU
Ben kredi kartıyla 6 ay taksitle 1500 TL değerinde (aylık 250 TL) parça almak istiyorum ama dönem borcunun tamamını ödeyecek durumum yok. 5 ay sonra durumum olacağı için 5 ay boyunca asgari tutarını ödesem 1500 TL olan borç 5 ay sonra kaç TL olur bunun hesaplamasını nasıl yapabilirim ? Mesela ilk taksit 250 TL, aylık borcun %40'ı 100 TL bu katlanarak 2.ay 150 TL falan mı olur ? Bana herhangi bir bankayı referans gösterip hesaplama yapabilir misiniz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürekli olarak kalan borca faiz biner. Sonra faizin de faizi. Aynı zamanda sürekli asgari ödemeyle hem kredi notunuz düşer hem de emin olmamakla birlikte kişi hakkında bazı işlemlerin başlatıldığını duydum birçok kez.

Benim ağabeyim kredi çekmişti, ihtiyaç kredisi. Onun bazı zamanlar para denk gelmediği için asgari tutarını ödüyordu. Ama asgari tutar yanılmıyorsam 170 TL civarındaydı, eline para geçince fazla yatırırdı yoksa asgarisini yatırırdı. Yalnız tamamen asgari tutar yatırmak hakkında bir fikrim yok. Kredi olarak çekilse zaten yatıracağınız tutar belli olduğu için asgari tutar yatırsanız bir şey olmaz, fakat kredi çekmiş olmanız gerekiyor ve geciktirmediğiniz sürece bir sorun olmaz. Ama kredi kartı ile aynı durum oluyor mu emin değilim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı