Taksitle PC alınır mı?

etNemo

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,

Öncelikle konuyu yanlış kategoriye açtı isem moderatör arkadaşlardan özür dilerim.

Şimdi size derdimi, sorularımı aktarayım ve fikir alışverişi yapalım istiyorum zira kafam çok karışık. Ben 30 yaşında, çalışan, sağlık elemanıyım. Tek işim de 9-5 çalışmak değil, bir sürü angarya ve eğitimle de uğraşan birisiyim. Bunlardan boşluk bulduğum anlarda da oyun oynarım.

Oynadığım oyunlara gelecek olursak en çok WoW sonrasında bu ara sardığım BG3 gibi, Witcher 3 gibi, RDR2 gibi oyunlar oynuyorum arada FIFA indirir kariyer yapar silerim. günde en az 1 saatimi oyuna ayırırım, hafta sonları eğer angaryam yok ise bu saat 6-8 saatleri bulur. Bunların hepsini de elimde bulunan i7 10750H işlemcili, NVIDIA GTX 1650 Ti grafik kartlı laptop ile yapıyorum.

Epeydir aklımda bir sistem toplamak var ancak maddi durumlar vs diyerekten erteliyorum. Bu sıra maddi durumum daha iyi, ek gelirler bekliyorum ve gelecek. Bu yandan kafam rahat ancak öteki taraftan da hayatın belirsizliği, ki bu sürekli takılırsa hayatta adım atmak imkansız.

Bütün işlerimi (iş, oyun, eğlence) laptop üzerinden yapınca doğal olarak da laptopun ömrü kısalıyor, e teknolojisi de her ay eskiyor, ve sonuç olarak 3-5 yılda bir laptop almak gerekiyor. Benim derdim aslında mid-tier, zorlanarak da olsa yeni çıkan oyunları orta-yüksek kalitede çalıştırabilecek bir PC toplayıp yanına da bir monitör alıp zaman içerisinde güncelleyerek hayatıma devam etmek.

En kararlı hale geldiğim dönem de bu dönem fiyatlara baktım, buradaki konuları takip ettim tam karar verdim ama bu sefer de kasa + monitör fiyatını takisde vurduğunda bütçeni aşmaya başlıyor...

Sizden ricam orta-üst seviye, yeni çıkan oyunları da Ultra yüksek ayarda olmasa bile çalıştırabilecek zaman içerisinde üstüne koyabileceğim bir PC ve yanına yakışacak bir monitör tavsiye etmeniz (FPS çok oynamadığım için monitörü kasmaya gerek yok sanki). Bütçe olarak ayda taksit tutarı 4.000₺'yi geçmeyecek şekilde sistem + monitör önerirseniz çok sevinirim.

Ya da fikriniz taksitlerinin bitmesini bekle, yılbaşından sonra al ya da hiç alma taksitle para biriktir öyle al yönünde ise gene de fikirlerinizi duymak isterim. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alınır. Öneri olarak taksit tutarı 4 bini geçmeyen çok güzel yeni modeller var.

Monster Notebook serisi, HP Victus Gaming serisi ayda 4 bin lira taksidi karşılıyor.

Eğer konumuz monitörse Monster monitör veya Rampage alırsanız işinizi görür.

Adam sistem artı monitör tavsiyesi istemiş yalnız. Laptop değil.

@etNemo hocam sistemin taksit tutarı 6 ay taksitle 3167 monitör ise 4 ayla 1172'ye geliyor toplam aylık ödeme tutarı 4.339 TL'ye geliyor benim naçizane önerim budur başka arkadaşlarımızdanda öneri alabilirsin ikinci El'e veya daya uyguna daha iyi sistem ve monitör varsa onlara da bakabilirsin bahsettiğim sistem ve monitörün linkleri aşağıdadır esenlikler dilerim.

@etNemo hocam sistemin taksit tutarı 6 ay taksitle 3167 monitör ise 4 ayla 1172'ye geliyor toplam aylık ödeme tutarı 4.339 TL'ye geliyor benim naçizane önerim budur başka arkadaşlarımızdanda öneri alabilirsin ikinci El'e veya daya uyguna daha iyi sistem ve monitör varsa onlara da bakabilirsin bahsettiğim sistem ve monitörün linkleri aşağıdadır esenlikler dilerim.
Hocam öncelikle detaylı cevabınız için çok teşekkür ederim, eksik olmayın. AMD ekran kartı kullanan arkadaşlarımdan çok şikayet aldım bundan dolayı Nvidia bir ekran kartlı sisteme daha sıcak yaklaşıyorum aşağıdaki arkadaşın önerdiği gibi mesela. Ayrıca bir soru daha sormak isterim; bu kasayı alıp zaman içerisinde bileşenlerini değiştirebilir miyim? Ekranı'da 27 inç seçmeye çalışıyorum :)

Çok teşekkür ederim öneriniz için, diğer kullanıcıların da önerilerini göz önünde bulundurup satın alım yapacağım. Sizin önerdiğiniz sistem gayet iyi geldi bana. Teşekkürler.

Geri
Yukarı